V čele Chodova opět stanul Patrik Pizinger

Starosta Patrik Pizinger na ustavujícím zastupitelstvu. Foto: Martin Polák

Zástupce mu bude dělat i nadále Luděk Soukup

Starostou města Chodova se opět stal Patrik Pizinger za Místní Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst. Zástupce mu bude dělat stejně jako v minulém volebním období Luděk Soukup ze stejného uskupení. Oba politiky ve funkcích  jednomyslně potvrdili nově zvolení zastupitelé na včerejším ustavujícím jednání.
V prakticky stejném složení bude pracovat i rada města, kterou tvoří šest zástupců Místních (Patrik Pizinger, Luděk Soukup, Karel Matička, Jiří Vacek, Marcel Vlasák, Martin Voleman) a jeden zastupitel za SRDCEM PRO (Jiří Tureček).
Zastupitelé včera navolili také členy čtyř výborů - kontrolního, finančního, volnočasového a osadního pro městkou část Stará Chodovská. Každý výbor (kromě osadního) má nově devět členů, své zástupce do nich totiž vyslaly i strany a hnutí, které ve volbách neuspěly.
Předsednické křeslo kontrolního výboru v Chodově tradičně připadá opozici a podle všeho do něj měl usednout lídr chodovského hnutí ANO Pavel Srba. Ten však několik hodin před ustavujícím zasedáním na svůj mandát rezignoval. Jeho místo v zastupitelstvu tak zaujme náhradník.
Komunální volby v Chodově vyhrálo Místní Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst. Získalo celkem 57,18% hlasů a v jednadvacetičlenném zastupitelstvu tak obsadilo 13 křesel.
Druhou příčku s 29,66 procenty vybojovalo Ano 2011 a připadlo mu 7 mandátů. Jednoho zastupitele pak má Srdcem Pro zdraví a Sport, které dosáhlo na 5,37 %.

Datum vložení: 20. 10. 2022 17:11
Datum poslední aktualizace: 16. 12. 2022 17:16