Chodov opět navýšil podporu sportovcům

Organizace si rozdělí 1, 3 milionu korun

Stejně jako v loňském roce navýšil Chodov pro následující rok  svou podporu sportovním klubům a organizacím pracujících s dětmi a mládeží o stotisíc korun. Sportovci si tak budou moci tentokrát rozdělit 1,3 milionu.
„Současná situace má ekonomické dopady na naše sportovní kluby, tímto je chceme zmírnit a být jim oporou,“ vysvětlil navýšení městské podpory starosta města Patrik Pizinger.
Mezi příjemce dotací, o které lze žádat v době od 21. listopadu do 12. prosince, tradičně patří například TJ Spartak Chodov, TJ Batesta Chodov, ŠAK Chodov, BVC Chodov, karatisté, skauti či hasiči.
Subjekty žádající o podporu mají v Chodově dohromady zhruba šest stovek mladých členů. Radnice mládežnický sport podporuje dlouhodobě, vidí v tom, mimo jiné, jednu z účinných metod prevence kriminality.
Dalších půl milionu korun pak chce město přidat pořadatelům sportovních a kulturních akcí, které se mají konat ve městě v příštím roce.

Datum vložení: 31. 10. 2022 16:59
Datum poslední aktualizace: 16. 12. 2022 17:04