Přerušení dodávky studené vody
Omezení potrvá zhruba čtyři hodiny
CHODOV (6. 12. 2022) - Ve středu 7. 12. 2022 ...
Přerušení dodávky studené vody
Omezení potrvá zhruba čtyři hodiny
CHODOV (6. 12. 2022) - Ve středu 7. 12. 2022 od 8 do 12 hodin bude přerušena dodávka studené vody v ulicích Lipová, Říjnová, Boženy Němcové, Polní, 1. máje, Hlavní, Žižkova, Zahradní, Revoluční. Provozovatel vodovodů a kanalizací bude provádět výměnu dvou šoupat na vodovodním řadu na rozhraní ulic Revoluční a Hlavní.
Provozovatel se omlouvá za případné komplikace a děkuje za pochopení.
 
Martin Polák
Cena vody pro rok 2023 vzroste
Odběratelé zaplatí za kubík o 14 korun více
CHODOV (5.12.2022) – Nová cena vody na území Vodohospodářského sdružení ...
Cena vody pro rok 2023 vzroste
Odběratelé zaplatí za kubík o 14 korun více
CHODOV (5.12.2022) – Nová cena vody na území Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech (kde je Chodov členem) zůstane i v roce 2023 pod celorepublikovým průměrem. A to i přes zvýšení vodného a stočného v průměru o 15,77%.
„Vzhledem ke skokovému nárůstu nákladů nejen na energie, ale také na další materiály, suroviny, stavební práce apod., je zvýšení vodného a stočného v roce 2023 nevyhnutelné. Při péči o veřejné vodovody a kanalizace spolu s naším provozovatelem dlouhodobě usilujeme o snižování nákladů a optimalizaci spotřeby energií, abychom však udrželi požadovanou úroveň kvality dodávky pitné vody a čištění odpadních vod, musíme cenu navýšit alespoň o míru inflace,“ vysvětlil Alexandr Žák, předseda sdružení obcí.  
Cena vody se skládá ze dvou částí. První část tvoří platba za skutečně odebrané množství vody, druhou pak paušální poplatek stanovený pro celou napojenou nemovitost podle velikosti fakturačního vodoměru. Cena za odebraný a odkanalizovaný metr krychlový vody bude v roce 2023 celkem 92,73 Kč včetně DPH. Poplatek za nejmenší a nejčastěji používaný vodoměr bude 2 430 Kč za rok. Po zprůměrování těchto dvou částí vychází cena za jeden kubík na 105,21 Kč včetně DPH, tedy o cca 14 Kč více než v předchozím roce.
Kompletní ceník a další informace naleznete ZDE.
Vak Karlovy Vary
Po dvou letech bude ples města!
Předprodej vstupenek začíná 5. prosince v infocentru
CHODOV (2.12.2022) – Pestrý program a bohatá tombola čeká na ...
Po dvou letech bude ples města!
Předprodej vstupenek začíná 5. prosince v infocentru
CHODOV (2.12.2022) – Pestrý program a bohatá tombola čeká na návštěvníky Reprezentačního plesu města Chodova, který se po nucené dvouleté přestávce uskuteční v sobotu 21. ledna 2023 ve Společenském sále Kulturního a společenského střediska. Vstupenky (490,- Kč) na tuto jedinečnou akci budou v prodeji od pondělí 5. prosince v chodovském infocentru od 13 hodin.
K tanci a poslechu bude hrát kapela AS Band, na disko si lze zajít do přilehlého baru, kde bude také oblíbený fotokoutek. Ples zpestří svým tanečním vystoupením Matouš Ruml s Natálií Otáhalovou a Jan Onder. Ještě před půlnocí se představí skupina Crazy Dogs a Kapitán Demo. Večerem bude provázet moderátor Aleš Cibulka.
 
Martin Polák
Projekt poukazuje na domácí násilí
Přednášky budou pokračovat po celý školní rok
CHODOV (1.12.2022) - Tak jako každý rok vytvořili policisté z ...
Projekt poukazuje na domácí násilí
Přednášky budou pokračovat po celý školní rok
CHODOV (1.12.2022) - Tak jako každý rok vytvořili policisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje nový projekt financovaný z rezortního Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality. Jednou z hlavních priorit bylo řešení problému násilí v rodinách, ke kterému vzhledem k dlouhodobé sociální izolaci dětí, „home office“, distanční výuce a oslabování sociálních vazeb vlivem protikoronavirových opatření mohlo v tomto období docházet.
Nejběžnějším úkazem je násilí mezi rodiči, jehož jsou děti bohužel často svědky. Určitá část rodičů však vykazuje známky násilí i vůči dětem. 
Děti pak vyrůstají v toxickém prostředí s domněnkou, že se jedná o běžný stav – tedy, že je toto jednání „normální“. Tento vzorec a problémy s tím spojené si pak s sebou nesou dál do života ať už v podobě agresorů, obětí či jako ti, kteří jsou násilím „poznamenaní“. 
Poznamenaní v tom slova smyslu, že si vytváří obrazce a hodnoty, které se v budoucnu mohou projevit jako problémy v chápání okolního světa, lidí v něm a sebe sama.
Proto oddělení tisku a prevence vytvořilo projekt s názvem „Bezpečně doma“, který cílí na žáky prvního stupně základních škol a snaží se dětem nastínit, jak takové násilí může probíhat, jak ho poznat a především jak se proti němu bránit.
Děti v rámci jedné vyučovací hodiny s preventistou pracují ve vytvořeném komiksovém pracovním sešitu, kde se setkávají s příběhem hocha, který domácí násilí zažil. Ten navíc děti provází celým pracovním sešitem a prostřednictvím plnění úkolů a vyplňování cvičení dětem předává své poznatky. Policejní preventista pracuje celou dobu s dětmi a předává jim i vzhledem ke své pracovní pozici své zkušenosti, které se s pracovním sešitem pojí. Na konci přednášky dostává každá třída navíc svůj „plakát první pomoci“, který si děti mohou umístit ve třídě na nástěnku a na kterém jsou uvedené základní rady, telefonní čísla a informace, co dělat v případě, když děti trápí, co se děje doma „za zavřenými dveřmi“. 
Dětem je vysvětlováno, že doma bychom se měli cítit bezpečně - měli bychom se sem uchylovat před náročným okolním světem. V opačném případě je potřeba o tom začít mluvit a situaci řešit co nejdříve. Projekt „bezpečně doma“ byl doposud předveden již v desítkách škol v Karlovarském kraji a setkal se s úspěšným ohlasem. Přednášky budou ve školách probíhat i nadále po celý školní rok. 
 
Policie ČR
Dopis Ježíškovi může zdobit chodovské razítko
Tři razítka jsou k dispozici v městském infocentru
CHODOV (29.11.2022) – Chodováci si opět mohou označit svůj vánoční ...
Dopis Ježíškovi může zdobit chodovské razítko
Tři razítka jsou k dispozici v městském infocentru
CHODOV (29.11.2022) – Chodováci si opět mohou označit svůj vánoční dopis či pohled pro Ježíška originálním razítkem s motivem Chodova nebo betlému. Původní dvě razítka z předchozích let letos doplnilo ještě jedno.
Razítka jsou pro zájemce  k dispozici nejméně do Vánoc v chodovském infocentru. Jeho provozní dobu naleznete ZDE.
 
Martin Polák
Vyšel elektronický Zpravodaj města Chodova
Měsíční přehled událostí ve vašem nejbližším okolí
CHODOV (28. 11. 2022) - Nové vydání Zpravodaje města Chodova ...
Vyšel elektronický Zpravodaj města Chodova
Měsíční přehled událostí ve vašem nejbližším okolí
CHODOV (28. 11. 2022) - Nové vydání Zpravodaje města Chodova v elektronické podobě je k dispozici. Kromě pravidelných rubrik si v prosincovém čísle můžete mimo jiné přečíst o zahájení stavby nové nádražní budovy, kdy se v Chodově uskuteční dnes už tradiční akce Česko zpívá koledy nebo jak aktivní byli v posledních měsících tohoto roku chodovští ochránci přírody. Městský historik Miloš Bělohlávek ve svém příspěvku tentokrát představil snímky našeho města v roce 1966.
Zpravodaj naleznete ZDE.
V tištěné podobě najdete zpravodaj ve vašich schránkách nejpozději počátkem prosince, pokud tomu tak nebude, dejte nám vědět na adresu zpravodaj@kasschodov.cz.
 
Martin Polák
Počet svateb v Chodově výrazně stoupl
Radnice už stanovila termíny obřadů na rok 2023
CHODOV (24.11. 2022) – Počet svateb v Chodově ve srovnání s minulými ...
Počet svateb v Chodově výrazně stoupl
Radnice už stanovila termíny obřadů na rok 2023
CHODOV (24.11. 2022) – Počet svateb v Chodově ve srovnání s minulými roky výrazně poskočil směrem nahoru. Zatímco v roce 2021 jich matrika evidovala 36 (z toho 1x Vintířov, který spadá pod matriční obvod Chodova), letos jich má k dnešnímu dni zaznamenáno celkem 53 (3x Vintířov).
Matrika vyšší počet vysvětluje mimo jiné tím, že vzrostl zájem o obřady pod širým nebem. Chodov má pro tento účel dvě oficiální místa. Svatby nabízí kromě tradiční obřadní síně v přilehlé zahradě a ve farní zahradě pod kulisou dominanty města – kostela svatého Vavřince.
„Po domluvě lze samozřejmě zajistit obřad i na jiném důstojném místě,“ poznamenal starosta Chodova Patrik Pizinger.
Ten je jedním ze tří oddávajících, kteří si chodovské obřady rozdělují mezi sebou rovným dílem. Dalším je místostarosta Luděk Soukup a zastupitelka Zuzana Cerovská. „Je velmi empatická a má krásný projev,“ chválí Zuzanu Cerovskou její dva kolegové.
Chodovská radnice už vybrala oficiální termíny svatebních obřadů na rok 2023. Tradičně jich je dvanáct.
Termíny svatebních obřadů na roku 2023:
leden                 7. 1.            červenec                     15. 7.
únor                25. 2.             srpen                          19. 8.
březen             11. 3.            září                              23. 9.
duben              22. 4.            říjen                             21. 10.
květen          13. 5.              listopad                25. 11.            
červen             10. 6.            prosinec                         9. 12.
 
Martin Polák
Staroměstský advent je za dveřmi
Rozsvícení vánoční výzdoby doprovodí bohatý program
CHODOV (23.11. 2022) – Vánoční koledy, hudba Červených panterů či ...
Staroměstský advent je za dveřmi
Rozsvícení vánoční výzdoby doprovodí bohatý program
CHODOV (23.11. 2022) – Vánoční koledy, hudba Červených panterů či hornický průvod se svatou Barborou je jen část programu, který čeká na návštěvníky tradičního Staroměstského adventu. Jeho zahájení se uskuteční v pátek 25. listopadu.
Atmosféru blížících se Vánoc navodí už od 15 hodin reprodukovaná hudba, ve stejný čas budou také nachystaní stánkaři se svým zbožím – svařeným vínem, klobásami, zimními dekoracemi a dalším sortimentem.
Teplý svařák v takzvaném bezedném hrnku z limitované edice bude možné pořídit v novém mobilním stánku KASSu za sto korun. Dvě razítka u stánku s betlémem letos doplní ještě jedno, dopisy či pohledy pro Ježíška tak bude možné označit celkem třemi vánočními motivy.
Rozsvícení městské výzdoby starostou Patrikem Pizingerem se uskuteční v 16.55, akci následně zakončí hodinový blok Červených panterů.   
Podrobný program naleznete ZDE.
 
Martin Polák
Stavba knihovny je v polovině
S otevřením se počítá v příštím roce
CHODOV (15.11. 2022) – Zhruba v polovině je stavba nové knihovny ...
Stavba knihovny je v polovině
S otevřením se počítá v příštím roce
CHODOV (15.11. 2022) – Zhruba v polovině je stavba nové knihovny za poliklinikou. Při dnešním kontrolním dni to uvedl zástupce dodavatelské firmy.
Rozestavěnou knihovnu si před začátkem zimy prohlédli také radní města a přímo na místě se tak seznámili s postupem prací. Zároveň si nechali detailněji popsat a ukázat dispoziční řešení celé budovy.
Nová knihovna vzniká přestavbou bývalé mateřské školy, později výrobny knedlíků, od druhé poloviny roku 2021. Na jejím konci má být moderní budova odpovídající evropským trendům.
Termín dokončení se kvůli současné složité situaci posunul až do příštího roku.
Fotografie z kontrolního dne a průběhu stavby naleznete ZDE.
 
Martin Polák
Poliklinika nabídne služby fyzioterapeuta
K dispozici bude zkraje příštího roku
CHODOV (14.11.2022) – Chodovská poliklinika nově nabídne od začátku příštího ...
Poliklinika nabídne služby fyzioterapeuta
K dispozici bude zkraje příštího roku
CHODOV (14.11.2022) – Chodovská poliklinika nově nabídne od začátku příštího roku služby fyzioterapeuta. Město se na pronájmu jedné z ordinací dohodlo s fyzioterapeutem Přemyslem Škábou.
Ten nové prostory pochválil a uvedl, že po nezbytných administrativních krocích by rád začal pracovat hned zkraje ledna 2023. Podle svých slov bude v Chodově k dispozici čtyřikrát týdně, volným pracovním dnem má být středa.
 
Martin Polák
Kameny opět připomínají oběti holocaustu
Příští rok položí město další čtyři, budou poslední
CHODOV (10.11.202) – Už posedmé si Chodov připomněl své bývalé ...
Kameny opět připomínají oběti holocaustu
Příští rok položí město další čtyři, budou poslední
CHODOV (10.11.202) – Už posedmé si Chodov připomněl své bývalé obyvatele, kteří byli v průběhu 2. světové války zavražděni v koncentračních táborech. Na jejich památku tak vedení města odhalilo ve středu 9. listopadu další čtyři takzvané kameny zmizelých, jež připomínají oběti holokaustu.
V ulicích města, převážně v jeho staré části, jich už je osmadvacet. „V příštím roce položíme poslední čtyři, tím budou připomenuti všichni zavraždění chodovští Židé,“ uvedl městský historik Miloš Bělohlávek.
Nové kameny připomínají hned dvě rodiny. První rodinou je zvěrolékař Mořic Kohn se svou ženou Albínou. „Bylo jim už sedmdesát, když do jejich bytu 13. září 1938 vtrhli chodovští henleinovci, zničili jim byt a donutili je uprchnout do Prahy. Manželé Kohnovi byli zavražděni v Treblince,“ popsal pohnutý osud rodiny Miloš Bělohlávek.
Druhou rodinou jsou podle něj manželé Brumlikovi. „Jasnovidec, chiromant a médium Rudolf Brumlik se přiženil do rodiny bohatého chodovského obchodníka Zikmunda Porgese, u kterého i se ženou Gertou od roku 1935 také žili. Ve 30. letech byl známý pod pseudonymem Anonymus, podílel se na vyšetřování vraždy Otýlie Vranské a předpověděl smrt Antonína Švehly. Bohužel, svému vlastnímu osudu neutekl. I se svou mladou ženou byl zavražděn v Osvětimi,“ doplnil historik.
 
Martin Polák
CHOTES hlásí před zimou plný sklad soli
Plán údržby zůstává stejný jako v předchozích letech
CHODOV (9.11.2022) – Nezměněný plán zimní údržby a stovky tun ...
CHOTES hlásí před zimou plný sklad soli
Plán údržby zůstává stejný jako v předchozích letech
CHODOV (9.11.2022) – Nezměněný plán zimní údržby a stovky tun soli mají na letošní zimu připraveny Chodovské technicko – ekologické služby (CHOTES). Kapacita jejich skladu je 350 tun a už od poloviny letošního června je plný.
Posypovou sůl firma objednává v předstihu, zpravidla v dubnu, kdy jsou ceny příznivější. I tak musel CHOTES připlatit. „Ceny totiž meziročně vzrostly o třicet procent,“ poznamenal jednatel CHOTESu Rudolf Pocklan s tím, že na běžný průběh zimy budou zásoby stačit. V opačném případě pak není podle jednatele problém potřebné množství soli dokoupit.
Solení komunikací není přímo závislé na sněžení, ale odvíjí se především od mrznoucích srážek, deště a následných nízkých teplot. Pracovníci CHOTESu proto drží pohotovosti a solit do ulic města vyjíždějí už kolem půlnoci.
Plán zimní údržby pro Chodov zůstává stejný jako v předchozích letech, a to i přes současnou složitou dobu. V praxi to znamená, že žádná komunikace nebyla přeřazena do bezúdržbového režimu.
 
Martin Polák
Chodov podpoří bublavskou Droseru
Na účet jí pošle více peněz
CHODOV (8.11. 2022) - Bublavská záchranná stanice handicapovaných živočichů Drosera ...
Chodov podpoří bublavskou Droseru
Na účet jí pošle více peněz
CHODOV (8.11. 2022) - Bublavská záchranná stanice handicapovaných živočichů Drosera může i v dalších letech počítat s podporou Chodova. Město v těchto dnech se stanicí prodloužilo partnerskou smlouvu a navíc ji bude na účet posílat i více peněz, než tomu bylo v předchozím období.
„Roční podporu jsme zvedli z pěti tisíc korun na dvanáct tisíc,“ upřesnil starosta Chodova Patrik Pizinger s tím, nová smlouva má platnost tři roky.
Radnice s Droserou spolupracuje dlouhodobě a stanice si z Chodova do péče převezla už několik zvířat. V loňském roce například vypustila u vodní nádrže poblíž Chodova do volné přírody uzdraveného bukače velkého, kterého zcela vysíleného našel v zasněženém městě jeden z Chodováků.
Martin Polák
Prodejnu Penny Market zničil požár
Škody dosahují desítky milionů korun
CHODOV (7.11.2022) – Chodovskou prodejnu Penny Market v neděli nad ránem ...
Prodejnu Penny Market zničil požár
Škody dosahují desítky milionů korun
CHODOV (7.11.2022) – Chodovskou prodejnu Penny Market v neděli nad ránem zcela zničil rozsáhlý požár. Škoda je vyčíslena na několik desítek milionů korun, oheň si naštěstí  nevyžádal žádné oběti ani zranění.
„Po dvou hodinách zásahu, kdy na místě bylo patnáct jednotek hasičů, se podařilo dostat požár pod kontrolu,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal s tím, že příčinu požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé hasičů ve spolupráci s policií.
Mluvčí Penny Marketu Tomáš Kubík médiím řekl, že firma se bude snažit prodejnu v Chodově obnovit, což by mohlo trvat v řádu měsíců. Zaměstnanci z Chodova by měli najít dočasné uplatnění v prodejnách v nejbližších městech.
Fotografie z nedělního zásahu naleznete ZDE.
Martin Polák
Začala stavba nové nádražní budovy
Moderní hala bude v provozu na podzim roku 2023
CHODOV (4.11.2022) – Novou odbavovací halu pro cestující bude mít ...
Začala stavba nové nádražní budovy
Moderní hala bude v provozu na podzim roku 2023
CHODOV (4.11.2022) – Novou odbavovací halu pro cestující bude mít chodovské vlakové nádraží. Její stavba začala 3. listopadu a dokončena má být na podzim příštího roku.
Investorem je Správa železnic, která za budovu zaplatí přibližně 34 milionu korun. Naopak v režii Chodova bude propojení nádraží chodníkem a úprava tamního prostranství. „Ve spolupráci se Správou železnic zároveň plánujeme dokončení podchodu do Hrnčířské ulice,“ uvedl při zahájení stavby starosta Chodova Patrik Pizinger s tím, že věří v bezproblémový průběh stavby.
„Aš (také tam začala stavba nové budovy) a Chodov se tak zařadí po bok horního nádraží v krajské metropoli, kde již cestující využívají nejen moderní nástupiště, ale i zcela novou odbavovací halu,“ poznamenal generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.   
Podle investora dojde díky nové výpravní budově k výraznému zvýšení bezpečnosti a úrovně kultury cestování. Tu mimo jiné zajistí bezbariérový přístup do budovy a nové WC pro imobilní osoby.
Nový přednádražní prostor má nabídnout také parkoviště pro 28 vozidel, stání pro motocykly, stojany a boxy na kola. Starou budovu čeká demolice, uvolněný prostor pak poslouží jako točna autobusům.
 
Martin Polák
Ve Staroměstské stojí nová „minigalerie“
Vystavovat v ní mohu školy, organizace i sami Chodováci
CHODOV (2.11.2022) – Nový stánek s proskleným průčelím stojí od počátku ...
Ve Staroměstské stojí nová „minigalerie“
Vystavovat v ní mohu školy, organizace i sami Chodováci
CHODOV (2.11.2022) – Nový stánek s proskleným průčelím stojí od počátku listopadu ve Staroměstské ulici. Pod správou ho má Dům dětí a mládeže Bludiště a sloužit bude jako venkovní „minigalerie“ pro menší výstavky.
V podobném stánku na stejném místě Bludiště v minulosti instalovalo především keramické výtvory zaměřené na jaro a Vánoce. Nabídka má být teď mnohem širší. „Prostor dostanou také školy, školky, družiny, nebo také šikovní Chodováci,“ upřesnila ředitelka DDM Bludiště Renata Dočkalová.  
Ve Staroměstské ulici ještě nedávno stály celkem čtyři dřevěné stánky. Ty už téměř dosloužily a město je proto při společenských akcí nahradí stánky mobilními.
 
Martin Polák
Strážníci opět rozdávají reflexní pásky
Vhodné jsou především pro chodce a cyklisty
CHODOV (1.11.2022) - Další várku reflexních pásek začali v těchto ...
Strážníci opět rozdávají reflexní pásky
Vhodné jsou především pro chodce a cyklisty
CHODOV (1.11.2022) - Další várku reflexních pásek začali v těchto dnech rozdávat vybraným účastníkům silničního provozu chodovští strážníci. Pokračují tak v projektu Buďte vidět, přežijete, kterého se účastní také ostatní městské policie v Karlovarském kraji.     
„Projekt je zaměřen zvláště na chodce a cyklisty, kteří často v nevhodném tmavém oblečení při snížené viditelnosti vstupují do vozovky nebo se pohybují v její blízkosti,“ vysvětlil smysl dnes už tradiční akce velitel chodovské městské policie a preventista Ladislav Staněk.
Praktický reflexní prvek, který lze jednoduše upevnit na rukáv oblečení, tašku či kabelku má za úkol upozornit především motoristy na člověka za snížené viditelnosti. Podle odborníků na dopravu je páska lehce dostupná a může pomoci předejít tragédii. Při pohybu mimo obec je navíc chodec povinen být za snížené viditelnosti zřetelně označen.
„Až do vyčerpání zásob je možné si pásky na požádání vyzvednout také ve služebně městské policie,“ poznamenal velitel.
Martin Polák
Chodov opět navýšil podporu sportovcům
Organizace si rozdělí 1, 3 milionu korun
CHODOV (31. 10. 2022) – Stejně jako v loňském roce ...
Chodov opět navýšil podporu sportovcům
Organizace si rozdělí 1, 3 milionu korun
CHODOV (31. 10. 2022) – Stejně jako v loňském roce navýšil Chodov pro následující rok  svou podporu sportovním klubům a organizacím pracujících s dětmi a mládeží o stotisíc korun. Sportovci si tak budou moci tentokrát rozdělit 1,3 milionu.
„Současná situace má ekonomické dopady na naše sportovní kluby, tímto je chceme zmírnit a být jim oporou,“ vysvětlil navýšení městské podpory starosta města Patrik Pizinger.
Mezi příjemce dotací, o které lze žádat v době od 21. listopadu do 12. prosince, tradičně patří například TJ Spartak Chodov, TJ Batesta Chodov, ŠAK Chodov, BVC Chodov, karatisté, skauti či hasiči.
Subjekty žádající o podporu mají v Chodově dohromady zhruba šest stovek mladých členů. Radnice mládežnický sport podporuje dlouhodobě, vidí v tom, mimo jiné, jednu z účinných metod prevence kriminality.
Dalších půl milionu korun pak chce město přidat pořadatelům sportovních a kulturních akcí, které se mají konat ve městě v příštím roce.
 
Martin Polák
Vyšel elektronický Zpravodaj města Chodova
Měsíční přehled událostí ve vašem nejbližším okolí
CHODOV (26. 10. 2022) - Nové vydání Zpravodaje města Chodova ...
Vyšel elektronický Zpravodaj města Chodova
Měsíční přehled událostí ve vašem nejbližším okolí
CHODOV (26. 10. 2022) - Nové vydání Zpravodaje města Chodova v elektronické podobě je už k dispozici. Kromě pravidelných rubrik si v listopadovém čísle můžete mimo jiné přečíst o kolik milionů bude dražší stavba nové knihovny, kdo usedne v kontrolních výborech a radě města či koho tentokrát připomenou kameny zmizelých. Městský historik Miloš Bělohlávek ve svém příspěvku dokončil článek z minulého vydání o počátcích předškolního vzdělávání v Chodově.
Zpravodaj naleznete ZDE.
V tištěné podobě najdete zpravodaj ve vašich schránkách nejpozději počátkem listopadu, pokud tomu tak nebude, dejte nám vědět na adresu zpravodaj@kasschodov.cz.
 
Martin Polák
V čele Chodova opět stanul Patrik Pizinger
Zástupce mu bude dělat i nadále Luděk Soukup
CHODOV (20. 10. 2022) – Starostou města Chodova se opět ...
V čele Chodova opět stanul Patrik Pizinger
Zástupce mu bude dělat i nadále Luděk Soukup
CHODOV (20. 10. 2022) – Starostou města Chodova se opět stal Patrik Pizinger za Místní Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst. Zástupce mu bude dělat stejně jako v minulém volebním období Luděk Soukup ze stejného uskupení. Oba politiky ve funkcích  jednomyslně potvrdili nově zvolení zastupitelé na včerejším ustavujícím jednání.
V prakticky stejném složení bude pracovat i rada města, kterou tvoří šest zástupců Místních (Patrik Pizinger, Luděk Soukup, Karel Matička, Jiří Vacek, Marcel Vlasák, Martin Voleman) a jeden zastupitel za SRDCEM PRO (Jiří Tureček).
Zastupitelé včera navolili také členy čtyř výborů - kontrolního, finančního, volnočasového a osadního pro městkou část Stará Chodovská. Každý výbor (kromě osadního) má nově devět členů, své zástupce do nich totiž vyslaly i strany a hnutí, které ve volbách neuspěly.
Předsednické křeslo kontrolního výboru v Chodově tradičně připadá opozici a podle všeho do něj měl usednout lídr chodovského hnutí ANO Pavel Srba. Ten však několik hodin před ustavujícím zasedáním na svůj mandát rezignoval. Jeho místo v zastupitelstvu tak zaujme náhradník.   
Komunální volby v Chodově vyhrálo Místní Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst. Získalo celkem 57,18% hlasů a v jednadvacetičlenném zastupitelstvu tak obsadilo 13 křesel.
Druhou příčku s 29,66 procenty vybojovalo Ano 2011 a připadlo mu 7 mandátů. Jednoho zastupitele pak má Srdcem Pro zdraví a Sport, které dosáhlo na 5,37 %.
 
Martin Polák
Opravné broušení kolejnic
První část začne v neděli v nočních hodinách
CHODOV (14.10.2022) - Na traťovém úseku Dalovice -  Cheb proběhne ...
Opravné broušení kolejnic
První část začne v neděli v nočních hodinách
CHODOV (14.10.2022) - Na traťovém úseku Dalovice -  Cheb proběhne v níže uvedených termínech v rámci údržby a v souvislosti s protihlukovou úpravou železničního svršku opravné broušení kolejnic.
Broušení je spojeno s určitou hlučností, může dojít ke krátkodobému zvýšení hlukové zátěže. Správa železnic proto obyvatele domů situovaných nejblíže k trati žádá o shovívavost, za případné krátkodobé zvýšení hlukové zátěže se omlouvá. 
 
Martin Polák
Policie poradila seniorům jak na „šmejdy“
Chodovská knihovna hostila kurz asertivity
CHODOV (13.10.2022) -  Jak se bránit proti „šmejdům“ bylo hlavní ...
Policie poradila seniorům jak na „šmejdy“
Chodovská knihovna hostila kurz asertivity
CHODOV (13.10.2022) -  Jak se bránit proti „šmejdům“ bylo hlavní téma kurzu asertivity pro chodovské seniory, který na čtvrteční dopoledne přichystal Karlovarský kraj společně s projektem Senior pas.
V podkroví městské knihovny o stále aktuálním problému přednášela lektorka a preventistka Policie České republiky Soňa Podlahová. Kurz měl především za cíl naučit seniory bránit se agresivnímu nátlaku ze strany některých "obchodníků" a jejich praktikám, rovněž se zaměřil na účinné rozpoznání manipulace.
Další kurz se uskuteční za týden v Sokolově, a to ve středu 19. 10. 2022 od 14 do 16 hodin v budově  Městského úřadu Sokolov. Školení s názvem Jak na chytrý telefon má naučit seniory ovládat chytrý telefon s operačním programem Android. Určen je jak pro úplné začátečníky, tak pro mírně pokročilé.
Zájemci, kteří by se chtěli zúčastnit, se musí přihlásit předem, a to buď pomocí e-mailu na adresu: info@seniorpasy.cz, nebo telefonicky na čísle 725 534 865.
 
Martin Polák
Chodovský expres míří nejčastěji do Sokolova
S infekčním či respiračním onemocnění službu nevolejte
CHODOV (12.10.2022) – Chodovský expres má za sedm měsíců ostrého ...
Chodovský expres míří nejčastěji do Sokolova
S infekčním či respiračním onemocnění službu nevolejte
CHODOV (12.10.2022) – Chodovský expres má za sedm měsíců ostrého provozu najeto více než 16 000 kilometrů. To je zhruba tolik, jako kdyby jeho řidička Veronika Pelechová sedmkrát objela hranice celé České republiky.
Uvedené číslo představuje celkem 1 431 jízd, nejvíce se jezdilo do Sokolova (556x), pak do Karlových Varů (438x) a 424 jízd připadlo na samotný Chodov. Jízdy v řádu jednotek směřovaly také do nedalekého Vintířova a Nového Sedla.
Největší zájem o služby Chodovského expresu, který je určen především pro přepravu seniorů k lékařům a na úřady, byl v červnu, kdy vůz s klienty ujel 3 120 kilometrů.
Nezbytnou průkazku pro využívání expresu vydal chodovský sociální odbor už 386 lidem. „Připomínáme, že pokud byl průkaz vydán, žadatel musí respektovat pravidla přepravy, mezi která patří také informace o tom, zda senior nemá infekční či respirační onemocnění, která přepravu vylučují. Prosím dbejte o bezpečnost svou i bezpečí ostatních cestujících včetně řidiče,“ upozorňuje vedoucí sociálního odboru Eva Virtelová.
 
Martin Polák
Základní umělecká škola zažívá skvělý rok
Do svých oborů zapsala rekordní počet žáků
CHODOV (11. 10. 2022) - Pro chodovskou základní uměleckou školu ...
Základní umělecká škola zažívá skvělý rok
Do svých oborů zapsala rekordní počet žáků
CHODOV (11. 10. 2022) - Pro chodovskou základní uměleckou školu je letošní rok zcela výjimečný. Na jeho počátku se přestěhovala z nevyhovujících prostor do zrekonstruované budovy, teď navíc hlásí rekordní počet nově zapsaných žáků.
„Ke konci září jsme měli 180 nově zapsaných žáků, což je rekord. Po odečtení těch, co přirozeně školu opustili, máme ve srovnání s loňským rokem o dvaačtyřicet dětí více,“ pochvaluje si ředitelka školy Jitka Kaprová s tím, že počet žáků tak o jednoho přesáhl pět stovek a blíží se schválené kapacitě 520 dětí.
„Povedly se červnové projektové dny, kdy si děti ze základních škol vyzkoušely naši výuku na vlastní kůži a po covidu se začali vracet také žáci do výtvarného a tanečního oboru,“ vysvětluje ředitelka vyšší zájem o školu, kterou začalo letos navštěvovat také pět ukrajinských dětí.
Škola začala výuku v nové budově 3. ledna letošního roku a pod svou střechou má všechny čtyři nabízené obory. Ty byly do té doby rozmístěny v několika učebnách po celém městě. „Je to jednoznačný přínos pro rodiče, kteří nyní nemusí děti s více obory převádět po Chodově. Škola je navíc vhodně umístěna ve středu města. A příjemný bonus je to také pro učitele,“ doplnila Jitka Kaprová.
 
Martin Polák
Denní stacionář v Chodově pomáhá už třicet let
Jubileum si Mateřídouška připomněla velkolepou oslavou
CHODOV (7.10.2022 - aktualizováno 13.10.2022) – Třicet let od založení ...
Denní stacionář v Chodově pomáhá už třicet let
Jubileum si Mateřídouška připomněla velkolepou oslavou
CHODOV (7.10.2022 - aktualizováno 13.10.2022) – Třicet let od založení denního stacionáře v Chodově si ve čtvrtek 6. října připomněli klienti, jejich příbuzní a zaměstnanci Denního centra Mateřídouška o.p.s. Oslavu pojali ve velkém stylu a v Kulturním a společenském středisku předvedli bohatý program s řadou vystoupení.     
U nelehkého zrodu stacionáře stáli tehdy před třiceti lety manželé Bráborcovi, kteří ze skromných poměrů pozvedli Mateřídoušku až do současného stavu, kdy je vyhledávaným a respektovaným poskytovatel sociálních služeb v regionu. Její služby nyní využívá přibližně 160 klientů a práci dává více než 40 lidem. Za uplynulé tři dekády poskytla péči dvěma stovkám klientů.
„Nic z toho by nebylo možné bez nadšeného vedení manželů Pavla a Věrky Bráborcových, jejich obětavých pracovníků, dobrovolníků, klientů a jejich příbuzných. Těm všem patří můj díky za jejich práci. Nikdy jim asi nedokážeme dostatečně vyjádřit, jak moc si jejich práce vážíme,“ ocenil práci Mateřídoušky starosta Chodova Patrik Pizinger.
Více fotografií naleznete na městském facebooku ZDE, videoreportáž z akce najdete ZDE.
 
Martin Polák
Hasiči vyjedou k zásahu v nových oblecích
Na nákup významně přispěl Karlovarský kraj
CHODOV (15. 9. 2022) – Šest nových zásahových obleků mají ...
Hasiči vyjedou k zásahu v nových oblecích
Na nákup významně přispěl Karlovarský kraj
CHODOV (15. 9. 2022) – Šest nových zásahových obleků mají nově k dispozici chodovští dobrovolní hasiči. Do budoucna plánují, že nové obleky postupně dostanou všichni členové jednotky tak, jak dovolí finanční situace.
Podle hasičů se jedná se o vícevrstvý oblek typu Deva Gepard , který svou nejvyšší ochranou, skvělým designem a funkčností představuje perfektní ochranný zásahový oblek pro svého uživatele.
Na nákupu se značnou měrou podílel Karlovarský kraj (www.kr-karlovarsky.cz), který poskytl dotaci ve výši 120 tisíc korun. Zbytek ceny, přibližně 40 tisíc korun, zaplatil Chodov.
 
Martin Polák
Termíny svatebních obřadů v roce 2023
Primární prevence na školách
Po několikaleté odmlce způsobené zdravotními komplikacemi vedoucího úseku prevence při Městské policii v Chodově, se opět pomalu rozjíždí některé projekty Primární prevence, zaměřené pro školy. S nástupem blížících se oslav Nového roku se přednášky ve školách zaměří na cílové skupiny dětí s tématikou: "Nebezpečná pyrotechnika".
velitel MěP Chodov L.Staněk
352352166,352352160
Volba prezidenta 2023 - žádost o vydání voličského průkazu
Včasné vyřízení osobních dokladů před letní sezónou
Informace ČTÚ
Informace ČTÚ 3
Informace ČTÚ 2
Informace ČTÚ 4
Informace Městské policie Chodov _Výběrové řízení
Nadále je stále volné jedno tabulkové místo na pozici strážník pro výkon pořádkové služby. Zájemci starší 18let s maturitní zkouškou se mohou přihlásit zasláním svého profesního životopisu a předáním svého kontaktu na email: stanek@mestochodov.cz
velitel MěP Chodov L.Staněk
352352166,352352160
Věznice Horní Slavkov - nábor
MKnafova@vez.hsl.justice.cz
352 660 204 602 555 793
Termíny svatebních obřadů v roce 2022
13.12.
9:00
Výstava k soutěži Netopýří rok
Rok netopýrů vernisáž a vyhodnocení: 13. 12. 2022 termín výstavy: 13. 12. 2022 – 12. 1. 2023

Více informací

galerie DDM Bludiště
Přidat do kalendáře
10:00
Vánoční stromky a Chodovský Betlém
Staroměstská ulice
17:00
Můj život je divoká řeka
Výstava Drahomíry Němcové Jandové a jejích hostů
Galerie U Vavřince - 17 hod.
29.1.
10:00
Městská knihovna Chodov po celý rok nabízí službu nejen pro seniory
Základy obsluhy počítače, nebo přímo vašeho notebooku a zasvětíme vás do tajů internetu. Zájemci se mohou hlásit v knihovně osobně, nebo na tel. č.: 352 352 256 u paní Urbanové.

Více informací

Městská knihovna Chodov
Dana Urbanová
352 352 256
15:30
Po čertech dobrý běh
Čertovsko mikulášský běh chodovským lesoparkem pro žákovské kategorie.

Více informací

Lesopark v lesní ulici
Mgr. Miloš Volek
7.12.
14:00
Mikulášská vycházka
Sraz ve 14 hodin na autobusovém nádraží v Chodově. Pěšky do Pekla.
Sraz na autobusovém nádraží Chodov
Růžena Štěpánková
Přidat do kalendáře
11.12.
10:00
První liga, kategorie U20 juniorky, soupeř - Kralupy nad Vltavou
Městská sportovní hala
Bc. Ladislav Zapf
602 110 457
Přidat do kalendáře
11.12.
14:00
První liga, kategorie U20 juniorky, soupeř - Kralupy nad Vltavou
Městská sportovní hala
Bc. Ladislav Zapf
602 110 457
Přidat do kalendáře
12.12.
15:00
Tradiční mítink ve skoku vysokém
Tradiční mítink ve skoku vysokém od přípravek po starší žactvo.

Více informací

Městská sportovní hala
Mgr. Miloš Volek
Přidat do kalendáře
14.12.
9:00
Vycházka turistů - Potůčky
Sraz v 9 hodin na vlakovém nádraží v Chodově.
Sraz na vlakovém nádraží Chodov
Růžena Štěpánková
Přidat do kalendáře
17.12.
10:00
Druhá liga, kategorie U18 kadetky, soupeř - SKV Ústí nad Labem
Městská sportovní hala
Bc. Ladislav Zapf
602 110 457
Přidat do kalendáře
17.12.
14:00
Druhá liga, kategorie U18 kadetky, soupeř – SKV Ústí nad Labem
Městská sportovní hala
Bc. Ladislav Zapf
602 110 457
Přidat do kalendáře
21.12.
13:00
Vycházka turistů - vánoční Cheb
Sraz ve 13 hodin na vlakovém nádraží v Chodově. Poté vlakem do Chebu.
Sraz na vlakovém nádraží Chodov
Růžena Štěpánková
Přidat do kalendáře
28.12.
14:00
Předsilvestrovská vycházka na Bílou vodu
Sraz ve 14 hodin na autobusovém nádraží v Chodově. Poté pěšky na Bílou vodu. Rozloučení s rokem 2022.
Sraz na autobusovém nádraží Chodov
Růžena Štěpánková
Přidat do kalendáře
13.12.
9:00
Výstava k soutěži Netopýří rok
Rok netopýrů vernisáž a vyhodnocení: 13. 12. 2022 termín výstavy: 13. 12. 2022 – 12. 1. 2023

Více informací

galerie DDM Bludiště
Přidat do kalendáře
10:00
Vánoční stromky a Chodovský Betlém
Staroměstská ulice
29.1.
10:00
10.7.
8:00
1. příměstský tábor 2023
17.7.
8:00
2. příměstský tábor 2023
13.8.
12:00