Letní provoz redakce a TV studia Chodov
Tiskové zprávy a aktuality budou opět v srpnu
CHODOV (28.6. 2019) - V omezeném režimu bude v provozu ...
Letní provoz redakce a TV studia Chodov
Tiskové zprávy a aktuality budou opět v srpnu
CHODOV (28.6. 2019) - V omezeném režimu bude v provozu po dobu letních prázdnin redakce městských Aktualit na webu Chodova, městského Twitteru, aplikace Mobilní rozhlas a TV studia.
Redakce nebude z důvodu čerpání dovolených vydávat zprávy v době od 1. července do 31. července. Výjimkou budou mimořádné události.
TV studio během letních prázdnin vysílá pouze informační smyčku. Pořady TV studia Chodov můžete sledovat opět od úterý 3. září, nebo kdykoliv v archivu studia na www.kasschodov.cz.
Kino promítá až do 7. července. V úterý 2. července si nenechte ujít mimořádnou projekci v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, a to film Diego Maradona za festivalové vstupné 80 korun. Začátek je v 19.30 hodin.
Martin Polák
Karlovarský kraj ocenil dárce krve
Ke gratulaci se připojil také Chodov
CHODOV (27.6.2019) - Desítka Chodováků obdržela v těchto dnech ocenění ...
Karlovarský kraj ocenil dárce krve
Ke gratulaci se připojil také Chodov
CHODOV (27.6.2019) - Desítka Chodováků obdržela v těchto dnech ocenění od Karlovarského kraje za dobrovolné dárcovství krve. Uznání si vysloužili Jiří Fučík, Jiří Hanzal, Pavel Kunt, Rudolf Pertlík, Václav Petrášek, Jaroslav Stehno, Lenka Krejčová, Irena Lauermannová (Zlatý kříž III. Stupně), František Wildhaber a Helena Kučerová (Zlatý kříž II. stupně).
Ocenění předávala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová spolu s představiteli měst a obcí, zástupci Českého červeného kříže, zdravotních pojišťoven a transfúzních stanic v úterý 25. června v kulturním centru v Březové u Sokolova
„Všem dárcům je třeba za jejich nezištnou pomoc poděkovat, zaslouží si naše uznání,“ řekl místostarosta starosta Luděk Soukup, který se předávání křížů v Březové zúčastnil.
„Bez vaší obětavosti by nebylo možné uzdravovat a zachraňovat lidské životy,“ vzdala hold přítomným dárcům v sále hejtmanka.
V letošním roce bylo na ocenění navrhnuto celkem 90 dárců krve z našeho regionu, z toho 69 mužů a 21 žen.  Zlatý kříž III. stupně se uděluje za 80 a více bezplatných odběrů, Zlatý kříž II. stupně pak za 120 a více odběrů. Za 160 a více návštěv transfuzní stanice získává dárce Zlatý kříž I. stupně.
Martin Polák
Sportovci vyběhali pro Mateřídoušku devět tisíc
Na dráze se vystřídalo 112 běžců, zdolali 276 kilometrů
CHODOV (26.6.2019) – Šek ve výši bezmála devět tisíc korun ...
Sportovci vyběhali pro Mateřídoušku devět tisíc
Na dráze se vystřídalo 112 běžců, zdolali 276 kilometrů
CHODOV (26.6.2019) – Šek ve výši bezmála devět tisíc korun si ve středu 26. června převzala ředitelka Denního centra Mateřídouška Věra Bráborcová. Peníze pro Mateřídoušku získal chodovský Školní atletický klub v rámci ojedinělé 24hodinové Maxištafety.
Té se letos v červnu zúčastnilo 112 běžců, kteří uběhli 276 kilometrů a pro Mateřídoušku tak získali 2 763 korun. K této částce pak přidali atleti dalších 6 172 korun z dobrovolného vstupného, celková darovaná suma tak dosáhla částky 8 935 korun.
„Moc si této podpory vážíme,“ uvedla při předání šeku Věra Bráborcová.
Pořadatelé děkují všem, kteří se na stadionu zastavili a přispěli svým pohybem k dobré věci. Poděkování patří i těm, kteří seděli za počítačem a počítali proběhlá kola, organizátorům závodu, pánům Lukáši Kopeckému a Martinu Horváthovi, městu Chodov, které tuto akci podpořilo dotačním titulem, a v neposlední řadě sponzoru této akce panu Liboru Sladkému a Pivovaru Krušnohor Kraslice, který opět dodal osvěžení pro dospělé běžce a příchozí.
Martin Polák
Vedra mohou přinést zápach
Práce na odtěžení kalů pokračují
CHODOV (24.6.2019) – Tropické teploty, které na následující dny předpovídají ...
Vedra mohou přinést zápach
Práce na odtěžení kalů pokračují
CHODOV (24.6.2019) – Tropické teploty, které na následující dny předpovídají meteorologové, mohou stát za možným zápachem z nádrže dehtových kalů u Staré Chodovské, kde pokračují práce na jejich odtěžení.
Právě klimatické podmínky hrají svou roli při takzvané zvýšené pachové postižitelnosti. Ta se může objevit také v souvislosti s údržbářskými pracemi v průběhu červencové celopodnikové odstávky SUAS.
Vedení města žádá obyvatele o pochopení s tím, že odtěžení je nezbytné pro dokončení sanace odkaliště. Zápach samotný je obtěžující, ale není zdravotně závadný.
„I mně je zápach nepříjemný, ale musíme ho společně přestát. Když vydržíme, odměnou nám bude to, že se jej jednou provždy zbavíme,“ poznamenal starosta Chodova Patrik Pizinger.
 
Martin Polák
SUAS má v červenci odstávku
Chodov bude bez teplé vody od 8. do 18. července
CHODOV (24.6.2019) - Celopodnikovou odstávku provozních zařízení v době od ...
SUAS má v červenci odstávku
Chodov bude bez teplé vody od 8. do 18. července
CHODOV (24.6.2019) - Celopodnikovou odstávku provozních zařízení v době od 5. července do 28. července 2019 oznámila Sokolovská uhelná.
Společnost upozorňuje, že otevření některých zařízeních, na kterých budou prováděny údržbářské práce, může provázet typická pachová postižitelnost lokálního charakteru.
Dodavatel tepla do chodovských domácností využije této odstávky k opravě svých zařízení stejně tak, jako teplárna v Karlových Varech. Obyvatelé města proto budou v termínu od 8. do 18. července bez teplé vody.
Martin Polák
Zakončení školní roku se přesouvá do DDM
Akce pro děti i rodiče se koná 25. června od 16 hodin
CHODOV (21.6.2019) - DDM Bludiště oznamuje, že z technických důvodů ...
Zakončení školní roku se přesouvá do DDM
Akce pro děti i rodiče se koná 25. června od 16 hodin
CHODOV (21.6.2019) - DDM Bludiště oznamuje, že z technických důvodů se akce Zakončení školního roku uskuteční v areálu domu dětí. Na původně avizovaném místě konání (stadion ŠAK) totiž začaly opravy povrchu a technických sektorů. Slíbený program a termín, úterý 25. června v 16 hodin, se však nemění.
Zakončení proběhne formou závodů rodičů a jejich dětí. Všechny dvojice budou rozděleny do družstev, na vítěze budou čekat odměny a medaile. Nepůjde o výkony, nemusíte se obávat, ale o chuť se bavit a hlavně nadšení ze společných zážitků s dětmi.
Po ukončení závodů bude opět připraveno opékání vašich buřtů s posezením u ohně. Více informací v kancelář DDM Bludiště.
Martin Polák
V Chodově zahraje Olympic i Aneta Langerová
Kulturní kalendář je plný až do konce roku
CHODOV (18.6.2019) – Muzikanti zvučných jmen, výstavy, taneční zábavy a ...
V Chodově zahraje Olympic i Aneta Langerová
Kulturní kalendář je plný až do konce roku
CHODOV (18.6.2019) – Muzikanti zvučných jmen, výstavy, taneční zábavy a řada dalších akcí čeká na Chodováky v následujících měsících. Stěžejní událostí letošního roku sice budou zářijové celoměstské oslavy, nicméně i mimo ně si na své jistě přijdou všechny věkové kategorie.
Hned počátkem července bude chodovské kino promítat festivalový film Diego Maradona (2.7) a o dva dny později nabídne premiéru snímku Spiderman: Daleko od domova (4.7.). Oblíbené akvatrhy se uskuteční i přes prázdniny, a to 20. července.
V srpnu (10. 8.) se mohou lidé těšit na tradiční Vavřineckou pouť s řadou atrakcí, stánků a kulturním programem. V něm se mimo jiné představí kapely Funky Monks, Jazzbooster a Blood Brothers - Hallowed Be Thy Name (Iron Maiden cover), v kostele svatého Vavřince pak Jazz Cake.
Září přinese tradiční výstavu zahrádkářů (7.9.), kteří v Kulturním a společenském středisku představí své výpěstky.
Podrobný a rozsáhlý program zářijových oslav otiskneme ve zpravodaji v září, přesto je už nyní jasné, že v Chodově zahraje legendární Olympic (28.9.) a o den později v atmosféře kostela sv. Vavřince Spirituál kvintet.
V říjnu zavítá do KASSu Michal Nesvadba (13.10.) se svým pásmem pro nejmenší. Pro starší generaci je v rámci Seniorských dnů připraven ples (8.10.), jehož hlavní hvězdu si pořadatelé zatím nechávají jako překvapení.
Počátkem listopadu se ve společenském sále v KASSu uskuteční oblíbená Harmonikářská přehlídka (9.11.), zahájení adventu ve Staroměstské ulici je naplánované na 29. listopadu.
V prosinci potěší své fanoušky v KASSu Aneta Langerová (6.12.), později se představí operní pěvkyně Andrea Kalivodová (18.12.). Závěr adventního období si Chodov připomene 20. prosince opět ve Staroměstské ulici.
Martin Polák
V Chodově se představí sociální služby
Už 15. ročník tradiční akce se uskuteční 21. června
CHODOV (17.6.2019) - Den pro sociální služby Odbor sociálních věcí ...
V Chodově se představí sociální služby
Už 15. ročník tradiční akce se uskuteční 21. června
CHODOV (17.6.2019) - Den pro sociální služby Odbor sociálních věcí ve spolupráci s pracovními skupinami Komunitního plánování sociálních služeb v Chodově pořádá 15. ročník Dne pro sociální služby. Akce se bude konat 21. června 2019 od 10 do 15 hodin v prostorách Staroměstské ulice v Chodově.
Svoji činnost zde budou prezentovat poskytovatelé sociálních služeb, které využívají nebo mohou využívat občané města Chodova.
I v letošním roce zde bude mít stan Karlovarská krajská nemocnice, kde bude prováděno testování na cholesterol, měření tělesného tuku, měření krevního tlaku. Preventivní testování cukru v krvi, nutriční poradenství pro diabetiky bude provádět DiaKar - nezisková organizace, která se věnuje skupině osob s diabetem a kardiovaskulárním onemocněním.
Prezentace poskytovatelů sociálních služeb zpestří svými vystoupeními klienti Denního centra Mateřídouška a žáci Základní umělecké školy v Chodově.
Na tuto akci srdečně zveme všechny občany města Chodova a okolí.
Martin Polák
Chodov investuje do škol další miliony
Třídy čeká prázdninová údržba i modernizace
CHODOV (13.6.2019) - Miliony korun investuje v následujících letních měsících ...
Chodov investuje do škol další miliony
Třídy čeká prázdninová údržba i modernizace
CHODOV (13.6.2019) - Miliony korun investuje v následujících letních měsících do svých škol chodovská radnice. Peníze jsou určeny jak na modernizaci tříd a budov, tak na tradiční prázdninovou údržbu.
Patrně nejviditelnější a nejnákladnější bude úprava prostranství před základní školou ve Školní ulici, kde zhruba za 2,4 milionu korun dojde k výměně povrchů a obrubníků.
Ještě v červnu škola zakoupí a nainstaluje deset interaktivních tabulí v hodnotě 1,2 milionu korun.
Dalšího půl milionu pak bude třeba na opravy v tělocvičně, výměny sanitární techniky, malování a drobné práce.
Základní škola J. A. Komenského bude v době prázdnin rozšiřovat elektronický požární poplachový systém za 1,3 milionu korun. Zároveň provede menší havarijní opravy, vymaluje kuchyň v jídelně a některé třídy. To vše za 420 tisíc.
Opravit střechu malého pavilonu, stoupaček, vstupu do přístavby a vymalovat chodby 2. pavilonu plánuje ZŠ Husova. Připraveno na to má více jak jeden milion.
Škola v Nejdecké ulici se chystá na demolici budovy cvičeben, výměnu části podlahových krytin, některých židlí a stolů. Do malé sborovny pořídí nový nábytek a zakoupí dvě multidotykové interaktivní tabule. Obměny se dočkají i staré klasické tabule.
Investice čekají také čtyři mateřské školy. V MŠ Nerudova mají naplánovanou se dočká celkovou rekonstrukci přípravných kuchyněk u všech čtyř tříd, malířské, zednické, obkladačské a elektro práce a nákup čtyř myček na nádobí.
Zároveň tam začne první etapa přestavby bývalého služebního bytu na kanceláře ředitelství MŠ
V MŠ U Koupaliště budou mimo jiné měnit poškozené lino v šatnách a koupí koberce. Nový koberec dostanou i v MŠ Zahradní.
Mateřská škola ve Školní ulici pořídí nový konvektomat a nádobí do něj.
Celkové náklady na zmíněné akce v mateřských školách dosahují částky 850 tisíc korun.
Martin Polák
Začaly opravy mostu v Okružní ulici
Práce potrvají do konce září
CHODOV (11.6.2019) – U garáží v Okružní ulici v Chodově ...
Začaly opravy mostu v Okružní ulici
Práce potrvají do konce září
CHODOV (11.6.2019) – U garáží v Okružní ulici v Chodově začala v těchto dnech plánovaná celková rekonstrukce mostu přes Chodovský potok. S jejím dokončením se počítá v závěru letošního září.
„Jedná se o jedinou přístupovou cestu k přilehlým garážím a nedalekým zahrádkám, proto bude vždy jedna polovina mostu průjezdná. Ve výjimečných případech může dojít ke krátkodobému celkovému omezení průjezdu, například při vykládce materiálu na stavbě, proto prosíme řidiče i chodce o maximální opatrnost a především o trpělivost,“ uvedl jednatel Chodovských technicko-ekologických služeb Rudolf Pocklan.
Práce si vyžádají zhruba 6,2 milionu korun. Po dokončení na ně naváže oprava povrchu centrální komunikace u garáží včetně vybudování veřejného osvětlení za přibližně 1,8 milionu. Tato akce bude trvat podle všeho do listopadu 2019.
V Chodově je celkem 12 mostů a šest lávek. Většina z nich vede přes vodní toky, některé pak přes železniční tratě.
Město jejich stav kontroluje v rámci pravidelných revizí, ty přijdou chodovský rozpočet přibližně na sto tisíc korun ročně.
Martin Polák
Na Bílé vodě je nové zázemí pro cyklisty
Hygienici opět ocenili koupání na jedničku
CHODOV (4.6.2019) – Pohodlné a zastřešené odpočívadlo s lavicemi, stolem ...
Na Bílé vodě je nové zázemí pro cyklisty
Hygienici opět ocenili koupání na jedničku
CHODOV (4.6.2019) – Pohodlné a zastřešené odpočívadlo s lavicemi, stolem a stojany na kola mají nově k dispozici cyklisté u horní části hráze Bílé vody. Zázemí je součástí úpravy cyklostezky Chodov - Nová Role, které zastřešuje Místní akční skupina Sokolovsko (MAS).
Trasa z Bílé vody směrem na Novou Roli k sádkám je už od loňského roku v místech stoupání zpevněna a částečně odvodněna. Nyní přibyla závora zabraňující vjezdu čtyřkolkám a motocyklům.
Chodov investuje každým rokem do údržby a rozvoje přírodního koupaliště nemalé finanční částky. Jen v letošním roce počítá se zhruba 1,4 milionu korun, za něž chce mimo jiné přidat parkovací místa a zpevnit podemleté břehy.
Kvalita tamní vody patří v Karlovarském kraji ke špičce, a ne jinak tomu je i v těchto dnech . Hygienici ji při posledním měření 30. května opět ocenili nejvyšší známkou a na pětistupňové škále ji udělili jedničku.
Martin Polák
Plzeňský biskup ocenil starostu Chodova
Uznání získal nejen za spolupráci s katolickou církví
CHODOV (31.5.2019) – Ocenění za službu plzeňské diecézi či spolupráci ...
Plzeňský biskup ocenil starostu Chodova
Uznání získal nejen za spolupráci s katolickou církví
CHODOV (31.5.2019) – Ocenění za službu plzeňské diecézi či spolupráci s ní si ve středu 29. května převzal z rukou biskupa Mons. Tomáše Holuba starosta Chodova Patrik Pizinger. Zařadil se tak po bok Mons. Emila Soukupa a Josefa Kaše, kterým se tohoto uznání rovněž dostalo.
„Chodovský starosta ocenění získal za příkladnou spolupráci města Chodov a katolické církve a za rozvíjení vztahů s vyhnanými německými rodáky,“ uvedla na svých webových stránkách plzeňská diecéze.
„Vnímám to spíše jako ocenění pro město Chodov, které má dlouhodobě výbornou spolupráci s oběma našimi farnostmi. Nesmírně si toho vážím, je to také ocenění i pro pana Horu,“ připomněl bývalého starostu Patrik Pizinger.
Martin Polák
TV studio vysílá pořad Zdraví si nekoupíš
Tématem je tentokrát gastroenterologie
CHODOV (30.5.2019) - Studio TV Chodov vysílá druhý díl pořadu ...
TV studio vysílá pořad Zdraví si nekoupíš
Tématem je tentokrát gastroenterologie
CHODOV (30.5.2019) - Studio TV Chodov vysílá druhý díl pořadu z nové série Zdraví si nekoupíš. Tu začalo připravovat společně s Karlovarskou krajskou nemocnicí počátkem tohoto roku.
Novinka bude mít dvanáct dílů, přičemž každý měsíc by se měl na obrazovce objevit vždy jeden rozhovor. Diváci se mohou těšit na odpovědi a rady zkušených lékařů, kteří se věnují nejrůznějším oborům.
Pořad Zdraví si nekoupíš je možné sledovat na webových stránkách KASSu či TV studio Chodov. K vidění bude též v chodovské kabelové televizi.
Nejnovější díl naleznete ZDE.
Martin Polák
Chodovská ZUŠ slaví, je jí 50 let
Jubileum si připomene velkou taneční zábavou
CHODOV (30.5.2019) - Chodovská základní umělecká škola si v letošním ...
Chodovská ZUŠ slaví, je jí 50 let
Jubileum si připomene velkou taneční zábavou
CHODOV (30.5.2019) - Chodovská základní umělecká škola si v letošním roce připomíná 50 let od své samostatnosti. Významné jubileum oslaví v pátek 31. května v Kulturním a společenském středisku taneční zábavou s bohatým programem.
Vznik samostatné školy se datuje k 1. září 1968, kdy po odloučení od Lidové školy umění v Sokolově volala veřejnost. Dalším důvodem pak byl narůstající počet žáků.
Během prvního desetiletí se činnost školy odvíjela převážně v hudebním oboru a byla založena řada tradic – koncerty učitelů (první se konal 24. 2. 1970), vánoční koncerty žáků (od 21. 12. 1971), koncerty absolventů (od 20. 6. 1972), výchovné koncerty pro mateřské a základní školy (květen 1974), Divadlo hudby (25. 10. 1973) jako předchůdce Kruhu přátel hudby (10. 12. 1975), třídní přehrávky pro rodiče (25. 5. 1972), jubilejní koncerty (k 5. výročí školy 25. 4. 1974) a další.
V průběhu druhého desetiletí (1978 – 1988) byl otevřen výtvarný obor (VO) v roce 1978. Jeho stabilizace se projevila zejména založením tradice výstav „Děti dětem“ (1981) a otevřením vlastní galerie (1986) ve vile v Husově 146, kterou zcela převzal VO do užívání v květnu 1985.
Třetí desetiletí (1988-1998) přineslo chodovské škole především legislativní změny - výměna názvu lidové školy umění na základní uměleckou školu v roce 1991. Obdobné bylo i čtvrté desetiletí (1998 – 2008), kdy přechází ZUŠ Chodov k 1. 9. 2002 do právní subjektivity.
Poslední dekáda (2008 – 2018) se nesla ve znamení řady různorodých projektů a nových aktivit, jako je například celostátní happening ZUŠ Open.
ZUŠ Chodov po celou dobu své padesátileté existence svými aktivitami významně přispívá k udržování kulturních hodnot nejen ve městě Chodově, ale i v celém Karlovarském kraji a mnoho jejích absolventů našlo profesní uplatnění v oborech s uměleckým nebo pedagogickým zaměřením.
Školu v blízké budoucnosti čeká zásadní krok, a to změna působiště. Město totiž počítá s tím, že ZUŠ přesídlí do zrekonstruované budovy bývalé základní školy v ulici Dukelských hrdinů.
Martin Polák
Nominujte osobnost na ocenění města
Termín se krátí, vyprší posledního června
CHODOV (29.5.2019) – Už jen jeden měsíc zbývá do uzavření ...
Nominujte osobnost na ocenění města
Termín se krátí, vyprší posledního června
CHODOV (29.5.2019) – Už jen jeden měsíc zbývá do uzavření nominací na ocenění osobností Chodova. Posledního června vyprší lhůta, kdy je možné na radnici doručit písemně, osobně či emailem (zapfova@mestochodov.cz) jména spoluobčanů, kteří by měli ocenění získat.
Vedení Chodova uděluje celkem tři stupně ocenění (Listiny města Chodova, Městské pečeti a Čestné občanství) Získat by je měli lidé, kteří se výrazným způsobem zapsali do života Chodova. Město nyní žádá veřejnost, aby s nominacemi pomohla.
Listinou města Chodova navrhujeme ocenit
a) toho, kdo v uplynulých pěti letech (od posledních oslav) svou prací v jakémkoliv oboru zájmu výrazně a nezpochybnitelně přispěl k rozvoji města a života v něm. Cílem ocenění je motivovat současné aktivní obyvatele města v práci pro město a jeho obyvatele.
b) toho, kdo je dlouhodobě a intenzivně aktivní ve svém oboru zájmu a v tomto směru pomáhá rozvinout město Chodov.
c) spolek, organizaci či jinou právnickou osobu, které svou dlouhodobou činností výrazně přispívají k rozvoji spolkového a občanského života v Chodově.
d) toho, kdo pochází z Chodova a svým životem a dílem šíří dobré jméno města za jeho hranicemi.
Městskou pečetí navrhujeme ocenit toho, kdo svým celoživotním dílem soustavně a výjimečně přispíval k rozvoji města a života v něm. Osobnostem, které nejen svůj profesní život, ale i volný čas v principu obětovaly městu Chodovu.
Čestné občanství je nejvyšším a zcela výjimečným oceněním, které by mělo být udělováno po důkladném uvážení a celospolečenské diskusi jen takovým osobnostem, na jejichž přínosu městu panuje obecný konsensus a jejichž morální kredit je zcela nezpochybnitelný.
Věříme, že společně s vámi nalezneme ty, kdo si jedno z městských ocenění zaslouží. Předána budou v rámci společenského večera u příležitosti celoměstských oslav letos v září.
Martin Polák
TV studio Chodov vysílá nové Téma týdne
Proměny zahrad komentuje místostarosta L. Soukup
CHODOV (28.5.2019) - Chodovské TV studio pokračuje ve vysílání pořadu ...
TV studio Chodov vysílá nové Téma týdne
Proměny zahrad komentuje místostarosta L. Soukup
CHODOV (28.5.2019) - Chodovské TV studio pokračuje ve vysílání pořadu s názvem Téma týdne. Jeho cílem je informovat obyvatele města o nejzajímavějších bodech, které aktuálně projednala či bude projednávat Rada města Chodova.
Radní napříč politickým spektrem mají několikaminutový prostor na to, aby zodpověděli otázku, která se týká nejnovějšího dění v Chodově. Frekvence vysílání je zhruba jednou za čtrnáct dní, zpravidla po jednání rady, pokud se nevyskytnou mimořádné okolnosti.
Dalším tématem pořadu je revitalizace školních zahrad, které tentokrát komentuje místostarosta Luděk Soukup.
Aktuální Téma týdne naleznete ZDE.
Martin Polák
Mladí výtvarníci vystavují v Galerii u Vavřince
Expozice je k vidění do 20. června
CHODOV (16.5.2019) – Výtvarné práce na téma linie a figurální ...
Mladí výtvarníci vystavují v Galerii u Vavřince
Expozice je k vidění do 20. června
CHODOV (16.5.2019) – Výtvarné práce na téma linie a figurální kresba, moře či ptačí perspektiva jsou k vidění od středy 15. května v Galerii u Vavřince v Chodově. Autory jsou žáci chodovské základní umělecké školy, kteří navštěvují výtvarný obor pod vedením učitelů Milana Exnera a Vladimíra Hrebeňáka.
Tradiční výstava Děti dětem, jejíž 38. ročník začal středeční vernisáží, potrvá až do 20. června. Akce má za sebou bohatou historii a svá díla tak představily stovky žáků. První ročník výstavy připravil ve školním roce 1980/81 uznávaný chodovský výtvarník Jiří Jun.
Galerie u Vavřince je otevřena vždy v úterý a čtvrtek od 14 do 17 hodin a v neděli od 13 do 17 hodin.
Videoreportáž z akce naleznete ZDE.
Martin Polák
Pár rad a tipů k bezpečné jízdě cyklistů
Buďte ohleduplní, radí policejní preventisté
CHODOV (24.4.2019) - S příchodem hezkého a teplého počasí začínají vyrážet ...
Pár rad a tipů k bezpečné jízdě cyklistů
Buďte ohleduplní, radí policejní preventisté
CHODOV (24.4.2019) - S příchodem hezkého a teplého počasí začínají vyrážet na vyjížďky nejen motorkáři, ale také cyklisté. Stejně jako řidiči vozidel a motorek, jsou i cyklisté účastníky silničního provozu a je nutné na ně brát ohled. V dnešní době se již můžete v provozu setkat i například s jezdcem na elektrické koloběžce, na kterého je také hleděno jako na účastníka silničního provozu.
Jednou z rizikových situací, při které může dojít k dopravní nehodě, je předjíždění. Z pohledu řidiče vozidla je důležité při předjíždění ostatních účastníků silničního provozu zvolit spíše větší oblouk a použít směrová světla. Samozřejmě nesmí při objíždění dojít k ohrožení protijedoucích vozidel!
Z pohledu cyklisty je důležité se držet několika pravidel. Mezi základní povinnosti cyklisty patří před vyjetím vždy zkontrolovat stav kola a též mít na kole povinnou výbavu. Jízdní kolo musí mít dvě na sobě nezávislé brzdy, přední odrazku bílé barvy, zadní odrazku červené barvy, oranžové odrazky na paprscích kol a rovněž na obou stranách pedálů. Za snížené viditelnosti musí být kolo vybaveno v přední části světlometem s bílým světlem a v zadní části kola svítilnou červené barvy. Cyklistická přilba je povinná do 18 let, ale život vám může zachránit i v dospělosti. Doporučujeme ji tak nosit všem, bez rozdílu věku a kdykoli usednete na kolo. Vhodným doplňkem jízdního kola je také zvonek.
Nepodceňujte ani oblečení, které si na kolo berete. Doporučujeme zvolit výrazné či přímo reflexní oblečení. Cyklista je pak dobře vidět i při zhoršeném počasí na mnohem větší vzdálenost. Uspořádání cyklistů při jízdě je jednoznačné, vždy jedou za sebou. Pokud vyráží rodina s dětmi na výlet, platí, že rodiče jedou vpředu a vzadu, děti jsou vždy uprostřed. Jako poslední by měl jet vždy ten nejzkušenější cyklista.
Mezi časté prohřešky cyklistů můžeme uvést: kolo není vybaveno povinnou výbavou, cyklisté jezdí vedle sebe, jezdí po chodníku nebo dokonce po přechodu pro chodce. Policisté i letos budou zaměřovat svoji činnost na kontroly cyklistů. Připomínáme, že cyklisté stejně jako řidiči motorových vozidel nesmějí před jízdou či při jízdě požívat alkoholické nápoje. Cyklistům ve správním řízení hrozí v případě, že nadýchají pod jednu promile pokuta ve výši 2 500 Kč až 20 000 Kč a v případě, že nadýchají nad jednu promile, může jim příslušný správní úřad udělit pokutu ve výši od 25 000 Kč do 50 000 Kč.
Letos na konci března bohužel došlo k tragické dopravní nehodě na Karlovarsku. Řidič osobního vozidla ve večerních hodinách přehlédl na pravé straně silnice muže na elektrické koloběžce, do kterého zezadu narazil. To, zda byla elektrická koloběžka řádně osvětlena, je předmětem dalšího šetření karlovarských kriminalistů. Muž na koloběžce při nehodě utrpěl vážné zranění hlavy, kterému nakonec v nemocnici podlehl.
Věříme, že takovéto nehody budou jen ojedinělé. Všem účastníkům silničního provozu. doporučujeme, aby co nejvíce dbali opatrnosti při svých jízdách a chovali se k sobě ohleduplně.
Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje
Kandidátů do voleb je opět méně
Klesl i počet stran, které chtějí do zastupitelstva
V letošních podzimních komunálních volbách bude v Chodově usilovat o ...
Kandidátů do voleb je opět méně
Klesl i počet stran, které chtějí do zastupitelstva
V letošních podzimních komunálních volbách bude v Chodově usilovat o hlasy voličů o 26 kandidátů méně než v roce 2014. Podle serveru Českého statistického úřadu www.volby.cz zaregistrovaly politické subjekty ve městě 105 lidí (67 mužů, 38 žen).
Do volebního klání jde v Chodově šest stran či hnutí, což je o dvě méně než v posledních volbách v roce 2014, kdy chtělo v zastupitelstvu pracovat 131 Chodováků (78 mužů, 53 žen). Zájem o účast v komunální politice v Chodově postupně upadá od roku 2010. Svou kandidátku ve městě už nepostavily například strany KSČM, ODS či TOP 09.
Oproti posledním volbám kandidáti lehce zestárli. Jejich průměrný věk je nyní 50 let (muži 50 let, ženy 51 let), v roce 2014 jim bylo v průměru o tři roky méně.
Tehdy kandidovalo nejvíce lidí ve skupině 60 +, a to 19 mužů a 12 žen.
Nejvíce kandidátů je letos ve stejné věkové kategorii, celkem 24 lidí (13 mužů, 11 žen), naopak zcela neobsazená je kategorie 19 let. V následující kategorii 20-24 let je pouze jeden zájemce.
Nejstaršímu uchazeči o zastupitelské křeslo je 78 let, nejmladšímu pak 21 let.
Komunální volby, které jsou letos v Chodově spojené s volbami do Senátu, se konají 5. a 6. října 2018.
Přehled volebních okrsků a volebních místností v Chodově naleznete na webových stránkách města www.mestochodov.cz na elektronické úřední desce a v říjnovém vydání Zpravodaje města Chodova.
Letos kandidují (abecedně řazeno):
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD)
Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM)
Klub angažovaných nestraníků (KAN)
Křesťanská a demokratická unie – Českoslovanská strana lidová (KDU-ČSL)
PRO Zdraví a Sport
Strana soukromníků České republiky
Martin Polák
Josef Moder získal významné ocenění
Chodovský rodák úspěšně rozvíjí česko-německé vztahy
Významné ocenění z rukou plzeňského biskupa Tomáše Holuba si převzal ...
Josef Moder získal významné ocenění
Chodovský rodák úspěšně rozvíjí česko-německé vztahy
Významné ocenění z rukou plzeňského biskupa Tomáše Holuba si převzal v sobotu 15. září v Teplé chodovský rodák a předseda chodovských Němců Josef Moder. Uznání získal u příležitosti 25. výročí vzniku plzeňského biskupství. Jednalo se o jedno z 25 ocenění nejvýznamnějším osobnostem, které se zasloužili o biskupství, nebo česko-německé vztahy.
Josef Moder (*1938) se narodil v tehdejším městě Chodau (dnes Chodov na Sokolovsku). Po druhé světové válce byla jeho rodina vyjmuta z nuceného vysídlení a zůstala v Čechách. Josef Moder se i se svou ženou legálně vystěhoval až v první polovině 60. let do Německa, kde dnes žije poblíž Regensburgu a pracuje jako soudní znalec v oblasti zemědělství - ovocnářství a zahradnictví. V posledních desetiletích se věnuje péči o vysídlené Němce z okruhu chodovské farnosti, přispívá do periodik německých vysídlenců a od roku 2012 se významnou měrou podílí na zlepšování vztahů mezi dnešním městem Chodovem a jeho původními obyvateli. To se děje především díky jeho osobnímu nasazení a lidskému přístupu, kterým se mu podařilo na opravdu srdečné a přátelské úrovni přispět k pochopení mezi národy a moderním česko-německým vztahům. Je nositelem myšlenky pochopení, tolerance a odpuštění na obou stranách. 
Jeho zásluhou se podařilo zachránit významné součásti historického dědictví, informace, dokumenty a obrazové materiály, které by jinak byly nenávratně ztraceny. Významně se němečtí rodáci podíleli například na sbírce na obnovu kostelních zvonů a v hojné míře se pravidelně účastní česko-německých poutních mší v chodovském kostele svatého Vavřince.
V letošním roce (2018) se díky Josefu Moderovi poprvé v Chodově u příležitosti svatovavřinecké pouti uskutečnilo oficiální setkání bývalých německých obyvatel, kteří se dosud scházeli v bavorském Waldsassenu.
Díky jeho perfektní znalosti obou jazyků, laskavosti a činorodosti se mu podařilo naprosto přirozeně propojit minulost a současnost chodovského regionu a dnešním obyvatelům tak přinést bližší poznání jejich domova.
Martin Polák
Středisko prevence kriminality_Povinné čipování psů
Upozorňujeme všechny vlastníky a chovatele psů, že podle zákona č.166/1999 Sb. O veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů s účinností od 1. ledna 2020 musí být každý pes označen elektronickým čipem.
velitel MěP Chodov L.Staněk
352352166,352352160
Středisko prevence kriminality_Letní dovolené
Dodržujte zásady bezpečnosti při ochraně svého majetku v době dlouhodobé dovolené mimo svůj domov...
velitel MěP Chodov L.Staněk
352352166,352352160
Den dětí v Chodově
Dne 31.5.2019 se Středisko prevence kriminality při MěP Chodov, spolu s chodovskými hasiči, podílelo svou prezentací při pořádání Dne dětí pro chodovské školy. Organizaci zajišťoval Dům dětí a mládeže. https://www.youtube.com/watch?v=sc-tXeNUKek

Více informací

velitel MěP Chodov L.Staněk
352352166,352352160
Den otevřených dveří u Městského záchranného systému Chodov
Dne 16.6.2019 v dopoledních hodinách zveme širokou veřejnost na Den otevřených dveří našeho Městského záchranného systému. Akce se tradičně uskuteční v areálu Městského záchranného systému, k prezentaci bude připravena ukázka techniky hasičů, strážníků i policistů...
vedoucí odboru MZS Chodov Ing. Jiří Kiss a velitel MP Chodov Ladislav Staněk
156, 606 400 059, 352 352 166, 352 352 160
Středisko prevence kriminality_Čarodějnice
Městská policie se připojuje k organizaci a zajištění Čarodějné hry pro děti, které navštíví oslavu pálení letošních Carodějnic. Přijďte si vyzkoušet hru "U Neplechy" k modrému stánku Městské policie na stanoviště vedle hasičů :-)
velitel MěP Chodov L.Staněk
352352166,352352160
Středisko prevence kriminality_Protidrogový vlak
Jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit. Vlak zastaví ve stanici Chodov ve dnech 6. a 7. května 2019 a je určen především pro školy, nicméně na své si přijde i veřejnost. Pro ni bude vlaková souprava otevřena po oba dva dny odpoledne od 15.30 do 18 hodin. Program začíná každých 20 minut.
velitel MěP Chodov L.Staněk
352352166,352352160
Středisko prevence kriminality_cyklistická soutěž
Průběžné a celkové výsledky
Informace veřejnosti - Městský kamerový systém
V rámci dozoru a dohledu nad zabezpečením veřejného pořádku, je v rámci regionu města zřízen Městský kamerový systém, který obsluhuje Městská policie Chodov. Kamerové výstupy jsou vyhodnocovány v souladu s §24b, odst.1) a odst.2), zák.č.553/1991 Sb. o obecní policii, ve znění pozdějších změn a novel.
velitel MěP Chodov L.Staněk
352352166,352352160
Blokové čištění města
Od 1. dubna probíhá opět v regionu města Blokové čištění. Věnujte zvýšenou pozornost dopravnímu značení a vyznačené době platnosti v jednotlivých ulicích. Vyhnete se tak případným nákladům za odtah vozidla. Harmonogram čištění naleznete na stránkách města. V roce 2018 to bylo za celé Blokové čištění 153 vozidel!!
velitel MěP Chodov L.Staněk
352352166,352352160
Výběrové řízení na pozici strážník Městské policie
Pozor, uvolnily se nám dvě tabulková místa strážníka pro výkon služby. Nabízíme zajímavou a variabilní práci pro město, v přátelsky stmeleném kolektivu parťáků. Pokud máte zájem, kontaktujte nás.
velitel MP Chodov L.Staněk a zástupce velitele P.Heth
352 352 160, 352 352 161, 606 400 059
Kontejnery pro zahrádkáře 2019
Přehled stanovišť kontejnerů pro zahrádkáře v roce 2019

Více informací

Rudolf Pocklan
352 352 400
Statistický přehled vybraných činností MěP Chodov za rok 2018
Grafický přehled některých činností MěP Chodov v uplynulém roce. V rámci přestupkové agendy samozřejmě dominuje jako vždy - doprava.
velitel MěP Chodov L.Staněk
352352166,352352160
Kontejnery na objemný odpad v roce 2019
Kontejnery budou přistavovány opět ve čtyřech obdobích na obvyklých stanovištích. Přemístění vždy v pondělí, odvoz 3 x týdně (pondělí, středa, pátek). Kontejnery jsou určeny pouze chodovským občanům. Zákaz ukládání firemního a podnikatelského odpadu!!! Pro ukládání odpadu slouží přednostně sběrný dvůr v ulici U Porcelánky (CHOTES s.r.o.) s provozní dobou v pracovních dnech od 7:00 do 19:00 hodin, soboty, neděle a svátky od 7:00 do 11:00 hodin.
Rudolf Pocklan
352 352 400
Asistenční a tísňová péče - Anděl na drátě
Mgr. Eva Virtelová
352 352 121
Termíny svatebních obřadů v roce 2019
Organizace školního roku 2018/2019
Prevence a sanace dluhů obyvatel Chodova ohrožených ztrátou bydlení
Mgr. Eva Virtelová
352 352 121
2.9.
15:00
Pojď se bavit s Bludištěm
DDM Bludiště
Přidat do kalendáře
9.9.
8:00
20.7.
8:30
Chodov OPEN
Tenisový turnaj neregistrovaných.
24.7.
8:30
Vycházka turistů - Karlovy Vary - Pernink - Červená jáma
Sraz v 08:30 na vlakovém nádraží v Chodově. Délka trasy 15 km.
Růžena Štěpánková
Přidat do kalendáře
31.7.
8:30
Vycházka turistů - Kraslice - Zámecký vrch
Sraz v 08:30 na vlakovém nádraží v Chodově. Délka trasy 10 km.
Růžena Štěpánková
Přidat do kalendáře
2.8.
16:00
BATESTA CUP 2 - tenisový turnaj starších žáků a žákyň 2.8. - 4.8.
Vždy od 16:00.
Tenisové kurty U Porcelánky
Přidat do kalendáře
3.8.
9:00
Lážo Plážo Chodov 3.8. - 4.8.
Tradiční turnaj s kategoriemi i pro příchozí a veřejnost. Sportovně-společenský den a utkání. Vždy od 09:00.
7.8.
11:50
Vycházka turistů - Dasnice - Kynšperk
Sraz v 11:50 na vlakovém nádraží v Chodově. Délka trasy 10 km.
Růžena Štěpánková
Přidat do kalendáře
21.8.
8:30
Vycházka turistů - Cheb - Lipová
Sraz v 08:30 na vlakovém nádraží v Chodově. Délka trasy 15 km.
Růžena Štěpánková
Přidat do kalendáře
24.8.
15:00
Pumptrack - 1.ročník závodu
Místo startu: Chodov - Bílá voda - pumptrack Ženy i muži od 1 roku do 99 let.
Pumptrack u Bílé vody
Přidat do kalendáře
24.8.
17:00
Chodovská vlečka
Běžecký závod pro širokou veřejnost, pro všechny výkonnostní a věkové skupiny. Místo konání, trasa: koupaliště Bílá voda, délka 10 km, v okolí Bílé vody, mírně zvlněná trať po písčitém povrchu. Hlavní organizátor závodu ŠAK Chodov za podpory města Chodov. www.behychodov.cz

Více informací

Koupaliště Bílá voda
Přidat do kalendáře
31.8.
7:20
Vycházka turistů - Sokolov
Sraz v 07:20 na vlakovém nádraží v Chodově. Délka trasy 10 km. Pořádá KČT Sokolov.
Růžena Štěpánková
Přidat do kalendáře
2.9.
15:00
Pojď se bavit s Bludištěm
DDM Bludiště
Přidat do kalendáře
4.9.
9:45
Vycházka turistů - Tatrovice - Arizona
Sraz v 9:45 na autobusovém nádraží v Chodově. Buřtíky na opékání s sebou. Délka trasy 10 km.
Růžena Štěpánková
Přidat do kalendáře
11.9.
9:00
Školka CUP
hřiště TJ Spartak
Přidat do kalendáře
1.10.
13:30
Chodovské rekordy
zahrada DDM Bludiště
Přidat do kalendáře
18.7.
14:00
Herní PC turnaj
Městská knihovna Chodov - dětské oddělení
Bc. Klára Hušková, David Jakubec, Dana Urbanová
352352255
Přidat do kalendáře
31.7.
9:00
Piknik v parku
Městský park za knihovnou
Bc. Klára Hušková, David Jakubec, Dana Urbanová
352352255
Přidat do kalendáře
7.8.
14:00
Prázdninová dílnička
Městská knihovna Chodov - dětské oddělení
Bc. Klára Hušková, David Jakubec, Dana Urbanová
352352255
Přidat do kalendáře
15.8.
14:00
Rodinné herní odpoledne
Městská knihovna Chodov - dětské oddělení
Bc. Klára Hušková, David Jakubec, Dana Urbanová
352352255
Přidat do kalendáře
28.8.
9:00
Piknik v parku
Městský park za knihovnou
Bc. Klára Hušková, David Jakubec, Dana Urbanová
352352255
Přidat do kalendáře
2.9.
15:00
Pojď se bavit s Bludištěm
DDM Bludiště
Přidat do kalendáře
11.9.
9:00
Školka CUP
hřiště TJ Spartak
Přidat do kalendáře
1.10.
13:30
Chodovské rekordy
zahrada DDM Bludiště
Přidat do kalendáře