Strážníci opět rozdávají reflexní pásky

Další várku reflexních pásek začali v těchto dnech rozdávat vybraným účastníkům silničního provozu chodovští strážníci. Pokračují tak v projektu Buďte vidět, přežijete, kterého se účastní také ostatní městské policie v Karlovarském kraji. „Projekt je zamě

Vhodné jsou především pro chodce a cyklisty

Další várku reflexních pásek začali v těchto dnech rozdávat vybraným účastníkům silničního provozu chodovští strážníci. Pokračují tak v projektu Buďte vidět, přežijete, kterého se účastní také ostatní městské policie v Karlovarském kraji.
„Projekt je zaměřen zvláště na chodce a cyklisty, kteří často v nevhodném tmavém oblečení při snížené viditelnosti vstupují do vozovky nebo se pohybují v její blízkosti,“ vysvětlil smysl dnes už tradiční akce velitel chodovské městské policie a preventista Ladislav Staněk.
Praktický reflexní prvek, který lze jednoduše upevnit na rukáv oblečení, tašku či kabelku má za úkol upozornit především motoristy na člověka za snížené viditelnosti. Podle odborníků na dopravu je páska lehce dostupná a může pomoci předejít tragédii. Při pohybu mimo obec je navíc chodec povinen být za snížené viditelnosti zřetelně označen.
„Až do vyčerpání zásob je možné si pásky na požádání vyzvednout také ve služebně městské policie,“ poznamenal velitel.

Datum vložení: 1. 11. 2022 16:56
Datum poslední aktualizace: 16. 12. 2022 16:59