Strážníci odchytili v Tyršově ulici hroznýše královského

Strážníci odchytili v Tyršově ulici hroznýše královského 1

Exotický had skočil v péči odborníků

CHODOV (3.7.2024) - Zhruba metrového hroznýše královského se podařilo v minulých dnech odchytit chodovským strážníkům přímo v ulicích města. Na „lov“ exotického hada do Tyršovy ulice se vydali po oznámení jednoho z obyvatel, který telefonicky na služebnu oznámil, že v ulici se plazí pro něj neznámý druh hada.

„Zaslal nám také jeho fotografii, podle které jsme zjistili, že by se mohlo  jednat o hroznýše královského,“ uvedl velitel chodovské městské policie Antonín Kortus.

Poté nastala blesková akce. „Strážníci si s sebou vzali odchytové pomůcky, které ve většině případů používáme pro odchyt psů a látkový pytel, do kterého hada rychle odchytili,“ popsal zásah velitel.

Podle něj se po hadovi zatím nesháněl žádný chovatel a ani někdo jiný. „Plaz tak nakonec skončil v karlovarské firmě AKVAZOO BRANDTL. Ještě včera se stále nikdo neozval. A hadovi se tam prý asi líbí, začal se jim tam svlékat z kůže,“ uzavřel Antonín Kortus.

Odchyt hroznýše si tak chodští strážníci zařadili na svůj seznam netradičních akcí, kde už mimo jiné mají záchranu labutě či odchyt splašené kozy v průmyslové hale.

Video z odchytu hada naleznete na městském Facebooku.

Datum vložení: 3. 7. 2024 11:52
Datum poslední aktualizace: 3. 7. 2024 12:00