Rozpočet na rok 2023 dosáhl výše 337 milionů

Město čeká řada investic, nákup cisterny či nová zahrada

Chodov bude v nadcházejícím roce hospodařit se zhruba 337 miliony korun. Zastupitelé na svém posledním letošním jednání schválili běžný rozpočet ve výši 257 593 360 korun, jeho kapitálová část je ve výši  79 240 000. Celkový rozpočet na rok 2023 je tak v meziročním srovnání přibližně o 44 milionů vyšší.
„Současná mimořádná doba se podepsala i na našem rozpočtu, nicméně si myslím, že Chodov nemusí dramaticky šetřit, máme zdravé finance a poměrně silné rezervy. V budoucnu se ale budeme muset zaměřit na efektivitu vydaných peněz na provoz města. Nebude to o škrtání, ale o prioritách investic a novému přístupu k městskému majetku,“ okomentoval rozpočet starosta Chodova Patrik Pizinger.
Mezi investiční priority v příštím roce zařadil starosta například dostavbu knihovny. Na řadu podle něj přijde také obnova vozového parku městského záchranného systému, klimatizace v KASSu v předsálí Bravíčko, rekonstrukce a posílení elektrických rozvodů v 2. ZŠ, projektová dokumentace na očekávanou novou zahrádkářkou kolonii či úprava zahrady v mateřské škole ve Školní ulici.

Datum vložení: 8. 12. 2022 22:36
Datum poslední aktualizace: 13. 12. 2022 22:38