PENNY je zpět, zákazníkům nabízí větší plochu

PENNY je zpět, zákazníkům nabízí větší plochu 1

Původní prodejnu zcela zničil mohutný požár

CHODOV (24.6.2024) - Devatenáct měsíců po ničivém požáru otevírá PENNY v Chodově prodejnu zcela novou, která díky o třetinu větší prodejní ploše nabídne zákazníkům vyšší komfort i příjemnější prostředí.

Nová prodejna vyrostla na místě původního obchodu, který byl v listopadu 2022 zcela zničen při požáru se škodou téměř 50 milionů korun. „Snažili jsme se, aby výpadek, který jsme nezavinili, byl co nejkratší, a abychom co nejrychleji v Chodově obnovili možnost pohodlného a cenově výhodného nakupování, o kterou místní kvůli požáru přišli. A to se povedlo,“ uvedl vedoucí komunikace PENNY Tomáš Kubík.

Bezprostředně po požáru v listopadu 2022 bylo nejprve třeba odstranit vyhořelé torzo prodejny, provést sanaci a ekologickou likvidaci všech zbytků a připravit projekt nového obchodu. Podle Tomáše Kubíka se díky mimořádně vstřícnému přístupu města Chodov podařilo na minimum zkrátit následnou přípravu stavby a získání nezbytných povolení, takže vlastní stavební práce mohly začít v listopadu loňského roku. „Protože stavba nové prodejny byla spojena se zvýšeným ruchem a vyžádala si některá dopravní omezení, chtěl bych také poděkovat místním obyvatelům za trpělivost,“ doplnil Tomáš Kubík.

„Jsme rádi, že se do města vrátila prodejna PENNY, a to ve zcela nové a moderní podobě. Pro obyvatele města to především znamená rozšíření možností nákupů a širší výběr sortimentu, což nás samozřejmě těší,“ uvedl k otevření prodejny starosta Chodova Patrik Pizinger.

Prodejna PENNY stojí ve frekventované severní části Chodova, v sídlištní zástavbě a blízkosti koupaliště či sportovního stadionu. Prodejní plocha nového obchodu se zvýšila o třetinu, a to z původních 677 m2 na 905 m2. To se promítne do komfortnějšího a příjemnějšího prostředí pro zákazníky. V prodejně je instalována pokročilá generace vzduchotechniky, která pracuje po celý rok zcela autonomně a nevyžaduje zahajování nebo ukončování topné sezony.

Zajišťuje optimální tepelný management nejen na prodejní ploše, ale i v zázemí a skladu prodejny. To je důležité i pro zboží citlivé na teplotu, jako je např. sortiment ovoce a zeleniny, který tak vydrží déle čerstvý. K zajištění funkce celého systému se využívají tepelná čerpadla a rekuperace tepla z odpadního vzduchu i z potravinářského chlazení. Energii pro prodejnu dodávají fotovoltaické panely umístěné na střeše, které by měly pokrýt celoroční spotřebu, takže obchod bude energeticky soběstačný.

Díky spolupráci s městem se PENNY podařilo u prodejny rozšířit i plochu pro parkování a zvýšit díky tomu počet parkovacích míst na 69 automobilů.

Datum vložení: 24. 6. 2024 15:55
Datum poslední aktualizace: 24. 6. 2024 16:01