Nové technické lyceum ponese název Avantech

Nové technické lyceum ponese název Avantech 1

Škola přivítá první studenty v září roku 2026

CHODOV (8. 2. 2024) – Připravované chodovské technické lyceum by mělo nést název Avantech. Jméno nové školy je vytvořeno ze dvou latinských slov, které v překladu znamenají pokrok a technika.

„To je přesně to, co chceme, aby budoucí studenti v našem lyceu našli,“ uvedl starosta Chodova Patrik Pizinger s tím, že pojmenování pomáhala vytvořit umělá inteligence. Návrhem názvu se ještě budou na nejbližším jednání zabývat chodovští zastupitelé.

Vzniku lycea se věnuje přípravný tým, který má v těchto týdnech na starost především administrativní záležitosti. „Směřujeme to tak, aby škola byla nejpozději do konce roku zapsaná v rejstříku a my mohli zahájit potřebné práce, například úpravy budovy,“ poznamenal starosta.

Připomněl, že na založení školy město úzce spolupracuje se Sokolovskou uhelnou a SUAS GROUP, jejíž zástupci podepsali už v loňském roce s vedením Chodova memorandum o spolupráci.

V následujících měsících chce město veřejnost podrobněji seznámit s cíli, aktivitami a plány nové střední školy.

První studenty přivítá lyceum v září roku roce 2026. Škola bude zaměřena na vzdělávání odborníků pro dnes žádané obory, jako je energetika, strojírenství nebo IT. Ve škole se má propojit kvalitní středoškolské vzdělávání s praxí ve firmách, odbornost pak zajistí partnerské vysoké školy.

Datum vložení: 8. 2. 2024 11:31
Datum poslední aktualizace: 8. 2. 2024 11:33