Město Chodov hledá dva kolegy/kolegyně na úřednické pozice odboru správy majetku. Více info na elektronické úřední desce.

Daniel Filip představuje své Dva světy

Daniel Filip představuje své Dva světy 1

Výstava obrazů potrvá v Galerii u Vavřince do konce října

CHODOV (14.9.2023) – Karlovarský výtvarník Daniel Filip přijel vystavovat do Chodova. Jeho obrazy si můžete v těchto dnech v rámci výstavy s názvem Dva světy prohlédnout v Galerii u Vavřince. Expozice je k vidění až do 30. října,  a to vždy v úterý a čtvrtek od 14 do 17 hodin.

Daniel Filip (1982) vyzkoušel různé výtvarné techniky, ale jeho největší doménou je kresba, malba a práce se dřevem, kde navazuje na několik desetiletí starou rodinnou tradici.
Mezi umělcovo nejoblíbenější výtvarné prostředky patří olejomalba. V ní se projevuje jeho povaha a balancuje tak mezi abstraktní a figurativní malbou. Svá díla často nepojmenovává a nechává tak divákovi svobodu k vytvoření si vlastních asociací.
Volnou inspiraci hledá u významných světových i českých autorů, jako jsou Rembrandt, Diego Velázquez, William Turner, Gerhard Richter a Zdeněk Beran.
Díla Daniela Filipa můžete vidět nejen na samostatných či hromadných výstavách, ale i v řadě soukromých galerií a luxusních restaurací. V neposlední řadě i v Belfastu.

Fotografie z vernisáže výstavy naleznete na městském facebooku ZDE.

Datum vložení: 14. 9. 2023 13:28
Datum poslední aktualizace: 14. 9. 2023 13:33