Cena vody pro rok 2023 vzroste

Nová cena vody na území Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech (kde je Chodov členem) zůstane i v roce 2023 pod celorepublikovým průměrem. A to i přes zvýšení vodného a stočného v průměru o 15,77%.
„Vzhledem ke skokovému nárůstu nákladů nejen na energie, ale také na další materiály, suroviny, stavební práce apod., je zvýšení vodného a stočného v roce 2023 nevyhnutelné. Při péči o veřejné vodovody a kanalizace spolu s naším provozovatelem dlouhodobě usilujeme o snižování nákladů a optimalizaci spotřeby energií, abychom však udrželi požadovanou úroveň kvality dodávky pitné vody a čištění odpadních vod, musíme cenu navýšit alespoň o míru inflace,“ vysvětlil Alexandr Žák, předseda sdružení obcí.
Cena vody se skládá ze dvou částí. První část tvoří platba za skutečně odebrané množství vody, druhou pak paušální poplatek stanovený pro celou napojenou nemovitost podle velikosti fakturačního vodoměru. Cena za odebraný a odkanalizovaný metr krychlový vody bude v roce 2023 celkem 92,73 Kč včetně DPH. Poplatek za nejmenší a nejčastěji používaný vodoměr bude 2 430 Kč za rok. Po zprůměrování těchto dvou částí vychází cena za jeden kubík na 105,21 Kč včetně DPH, tedy o cca 14 Kč více než v předchozím roce.
Kompletní ceník a další informace naleznete ZDE – vodakva.cz.

Datum vložení: 5. 12. 2022 22:40
Datum poslední aktualizace: 13. 12. 2022 23:18