Nečinnost Městské policie a PČR

Nečinnost Městské policie a PČR

Příspěvekod Jalapeňos » 05 srp 2013 18:15

Vzhledem k většímu počtu kriminálníků a feťáků, kteří do města přišli po nedávné amnestii, jsme očekávali i to, že se na ně zaměří hlídky jak MP tak PČR. Bohužel jsme se nedočkali. Hlídky se jen občas projedou městem a to jen po hlavních silnicích. Např. když vyjížděla bílá dodávka s plachtou Kika ze zákazu vjezdu bez dodatkové tabulky z nebytových prostor vedle Skleníku U koupaliště a dávala přednost projíždějícímu autu PČR, jen přibrzdili a pokračovali dál. Kika tam stojí dnes a denně stejně jako další auta nájemce, jeho rodiny nebo kamarádíčků - zákazníků (nábytek samozřejmě nekupují). Zákazníci se pak pod vlivem nákupu chovají hlučně a vulgárně, nemluvě o velké frekvenci ovlivněných mladíků v bourácích projíždějících mezi paneláky (kde je povolená max. rychlost 20km/h. Bylo by příjemné vidět občas hlídku jak důrazně zasahuje i kvůli obyčejným přestupkům, protože domluva na odpověď:"jooo, brácho už bude klid" jen zvedá těmto individuím sebevědomí. A právě z ignorance těchto maličkostí pak přetéká pohár trpělivosti slušných lidí a vznikají problémové situace.
Na závěr bychom rádi poukázali na práci a prezentaci MP Sokolov a věříme, že si vezmete od nich spoustu rad a příkladů jak to má fungovat. A to od osobního přístupu, koncepce a také prezentace na fb a internetových stránkách a s tím související komunikace s občany, protože úroveň stránek MP Chodov, města Chodov a koneckonců i tohoto fóra je žalostná. Ostatně jako kvalita života ve městě poslední dobou.
Jalapeňos
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05 srp 2013 17:24

Re: Nečinnost Městské policie a PČR

Příspěvekod Staněk » 06 srp 2013 09:28

Dobrý den. Věřím, že se cítíte pohoršen konkrétním chováním nezodpovědných osob,ale není nic jednoduššího jak zavolat bezplatnou telefonní linku tísňového volání 156 a strážníci přijedou takovou situaci řešit. Jistě to není tak, že strážníci sedí na služebně a hrají karty, protože jen pro příklad za rok 2012 vyřešili v regionu města skoro na 2000 přestupků. Dále se angažují při odchytu toulavých zvířat, registrují a řeší agendu vraků, vyjíždějí k poskytnutí první pomoci, asistují hasičům při výjezdu a dohlížejí na vyhlášky města. Doprava je jistě podstatnou částí jejich práce, ale jak říkáte, je tu ještě oddělení policie ČR. O informace k jejich činnosti se však musíte obrátit na vedoucího oddělení. Vozidlo MP je navíc vybaveno systémem GPS a každá služba je vyhodnocena po určitém časovém úseku vedením. Každé telefonní oznámení se nahrává, strážníci si tedy nedovolí nepřijet bezdůvodně na místo oznámení. Co se týká webové prezentace a stránek MP, tuto situaci řešíme již dlouhodobě v rámci celkové koncepce výstavby internetového portálu města, kde naše stránky s aktualitami a fotobankou budou součástí tohoto projektu.
S pozdravem velitel MP Staněk L.
Staněk
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23 kvě 2012 20:12

Re: Nečinnost Městské policie a PČR

Příspěvekod Jalapeňos » 13 srp 2013 01:49

Vy jste nás nepochopil...Necítíme se pohoršeni chováním nezodpovědných osob. Jsme znechuceni Vaší reakcí na toto chování. Na příspěvek o tom co se děje reagujete tím, že řešíte pět a půl přestupku denně (přitom co všechno musíte dělat, že) a že nejjednodušší je zavolat na linku 156. Stav, který byl popsán trvá s malými přestávkami po celý den, kdykoli byste jeli kolem, bylo by možné zasáhnout. Po čtyřech zavoláních se Vám to tedy nakonec povedlo a výsledek??? Z auta hlídky výhružka dotyčným, že můžete dát pokutu až 2000Kč. Měli jste vidět jaké bylo jejich chování po odjezdu hlídky. Na místě jsou skvrny od oleje a rozježděné obrubníky a zelené pásy, z otevřených dveří aut duní diskotéka. No nic, sám jste Vaší odpovědí potvrdil, že u Vás je vše v pořádku. Místo abyste napsal, že věc prověříte, vyjmenoval jste co všechno děláte a kam máme bonzovat. Příspěvek jsme umístili sem v domnění, že šéf města bude apelovat na MP a i PČR, své podřízené. Občan tu přece není od toho, aby pořád někoho na něco upozorňoval a zjišťoval proč někdo nedělá svou práci. MP i PČR tu mají mít přehled o situaci. Už Vás obtěžovat tedy nebudeme, holt to nějak vydržíme se zatnutými zuby dokud to půjde a budeme doufat, že se ti nezodpovědní včas ufetují popř. shoří při výrobě fetu v tom svém doupěti dřív, než s malých přestupků budou trestné činy. Škoda našich peněz za Vaši práci.
Jalapeňos
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05 srp 2013 17:24


Zpět na Městský úřad

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron