Rozhazování městských peněz

Rozhazování městských peněz

Příspěvekod untrvasrman » 22 srp 2012 12:04

Myslím tím úpravu plochy bývalého autobazaru.Lampy mohly být osazeny po obvodu plochy.Tudíž se nemusel zbytečně řezat asfalt a následně zase flikovat.Osazení obrubníků je další zbytečný drahý nesmysl.Obrubníky něco stojí a jejich osazení taky.Zbytečně zmenšují plochu pro manévrování s vozem(projektoval to asi člověk co jezdí jen na kole a ne autem-navíc se taky asi obohatil platbou za projekt).A co zimní údržba okolo obrubníků?To bude asi taky lahoda.Ono totiž obyčejné nalajnování na rovnou plochu a instalace lamp po obvodu nepřinese dostatečný efekt do některých kapes,že?

Rozhazování městských peněz pokračuje na krajskou úroveň.Viz současná rekonstrukce dlažebních kostek na zastávkách u Sparty.Před 2 lety to postavili a teď to kompletně opravujou.Nevím proč,chodím tudy každý den a připadalo mi to stále jako nové,ale asi tomu nerozumím,na to máme machry odborníky.

Takže rozhazuje se na městech, rozkrádá na krajích a krade ve velkém ve vládě.
untrvasrman
 
Příspěvky: 15
Registrován: 28 bře 2011 13:51

Re: Rozhazování městských peněz

Příspěvekod Gaudek » 23 srp 2012 09:22

Vážený pane, změna užívání plochy bývalého autobazaru na parkoviště vyžaduje standardní stavební řízení včetně vydání stavebního povolení. K jeho vydání je nezbytné předložit projektovou dokumentaci schválenou všemi příslušnými institucemi, která musí odpovídat platným předpisům a normám (mimo jiné intenzita a rovnoměrnost osvětlení, vymezení parkovacích stání a jízdních pruhů apod.).
Bez vámi kritizovaných úprav by parkoviště nemohlo být zkolaudováno a užíváno.

Zdeněk Gaudek, vedoucí ORM
Gaudek
 
Příspěvky: 15
Registrován: 20 dub 2009 08:10

Re: Rozhazování městských peněz

Příspěvekod untrvasrman » 23 srp 2012 10:45

Dobrý den pane Gaudek, děkuji za Vaši odpověď i když si stále myslím, že jde o plýtvání.Stavební řízení s povolením naprosto chápu, ale plocha není tak velká, aby na stejnoměrné osvětlení nestačily lampy po obvodu.Obrubníky navíc také nejsou nezbytné, nalajnování stání a jízdních pruhů na plochu by také postačilo.Určitě každý z nás viděl již mnoho podobných i větších parkovišť(jak starších, tak i rekonstruovaných nebo nově zřizovaných) a tam lajny stačí.Přeji hezký den.
untrvasrman
 
Příspěvky: 15
Registrován: 28 bře 2011 13:51

Re: Rozhazování městských peněz

Příspěvekod Gaudek » 23 srp 2012 15:46

Dobrý den, bavil jsem se na toto téma s autorizovaným dopravním inženýrem, který dělal projekt. Vymezení vjezdů obrubníky (včetně ostrůvků) být musí, aby byly jasně vydefinované komunikace a parkovací stání i v době, kdy třeba napadne sníh a čáry by nebyly vidět. Na tomto řešení trval dopravní inspektorát, který ho takto schválil. Osvětlení po obvodu by dostatečně neosvítilo střed parkoviště, tudíž aby bylo učiněno zadost normě, muselo být zavedeno veřejné osvětlení i uprostřed parkoviště. Máte pravdu v tom, že dříve pravidla nebyla tak přísná. V současnosti by nám ale prosté namalování čar na asfalt, při stavbě nového parkoviště, příslušné orgány neschválily. Jinak jen pro upřesnění - investorem akce není Město Chodov, ale CHOTES s.r.o. v rámci svých podnikatelských aktivit.

S pozdravem Z. Gaudek
Gaudek
 
Příspěvky: 15
Registrován: 20 dub 2009 08:10

Re: Rozhazování městských peněz

Příspěvekod untrvasrman » 24 srp 2012 14:56

Dobrý den, neosvětlení středu parkoviště lampami po obvodu je čirý nesmysl.Jaký mají rozestup lampy u parkoviště u Sparty a přilehlé silnici?Určitě větší než je nová plocha.A nejde říct, že by tam v noci nebylo světlo.Je to jen čistý alibismus odpovědného projektanta.Dále obrubníky viditelné pod sněhem.Další strašný nesmysl z hlav samolibých dopraváků.Napadne li 10-15cm sněhu, navíc lehce fouká vítr,chtěl bych vidět toho úřadu, jak hledá pod navátými jazyky obrubníky .Dal bych mu lopatu, ať to jde odházet než si někdo urazí kolo nebo jinak poškodí auto.Tito rádoby zodpovědní lidé neustále vymýšlejí nesmyslné komplikace, jen aby dokázali, že jsou důležití.Přitom jenom škodí svému okolí.Děkuji také za upřesnění investora.Přeji hezký den.
untrvasrman
 
Příspěvky: 15
Registrován: 28 bře 2011 13:51

Re: Rozhazování městských peněz

Příspěvekod cont » 10 zář 2012 21:20

A není v tom také to, že se provize projektanta odvíjela od ceny výsledného díla? Při najlanování pruhů, by do toho žádný nešel, tak proto se nové parkoviště tak "zkrášlilo". Kdo dělal projekt (KV Ingeneering)? Když vezmu pro porovnání nedávno postavené parkoviště u supermarketu Tesco, tak tam také nejsou úplně jasně vydefinované komunikace a parkovací stání. Pokud vím, tak v Sokolově na Policii na dopravních stavbách již není neschopný šťoural Živnůstek nebo se tam snad objevil nový "bu....nt"?

A možná se pletu, ale není Chotes rozpočtovou organicí města nebo s městem hospodářsky provázaný? Nejsou tedy vyhozené peníze i města Chodova?
cont
 
Příspěvky: 20
Registrován: 21 lis 2007 23:28

Re: Rozhazování městských peněz

Příspěvekod lerakl » 03 lis 2012 00:27

Zdravím,

musím také reagovat. Velice mě potěšilo, když jsem si před dlouhou dobou přečetl o změně nefunkčního autobazaru na parkoviště pro lidi, co nemají kde zaparkovat. Všichni řidiči v této části města a nejen tam (mimo těch šťastných co mají garáž např. dvě minuty chůze od domu - patřím mezi ně) se v jakoukoliv denní hodinu stávají lovci parkovacího místa. Přesto, že mám garáž, lovím a lovím každý den. Čekajíc na nové parkoviště se nakonec dozví, že bude parkoviště placené. Nakonec zvítězil opět zisk nad lidskostí. Město dlouhodobě neřeší parkovací plochy a nakonec vymyslí placené, klobouk dolů. Parkoviště bude nejspíš poloprázdné, protože většina lidí je rádo, že má na natankování, pneu, servis. Nemá peníze navíc na placené parkoviště! Parkoviště je navíc předimenzované, řidiči si budou ťukat do dveří a couvání z parkovacího místa jim také nezávidím. Jen ať je co nejvíc míst, že :P . Očekával bych , že za peníze co bude firma vybírat prostor zastřešení.....snad se dočkáme a někdo se ve městě bude více zabývat tím, že nemají řidiči, kde zaparkovat a vytvoří spousty bezplatných parkovacích míst. Přeji všem řidičům úspěšný lov ;) .

K.
lerakl
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2012 23:49

Re: Rozhazování městských peněz

Příspěvekod kerp » 05 lis 2012 10:59

Nevim,jak si prisel na to ze byl bazar nefukcni , na najmu mestu dluh nemel . Jinak pred bazarem zde bylo dopravni hriste pro deti , ktere nekdo nechal zpustnout :-) .Mozna ja osobne bych to hriste v Chodove uvital nez potkavat cyklisty deti na silnici :ugeek:
kerp
 
Příspěvky: 43
Registrován: 25 úno 2008 14:39


Zpět na Městský úřad

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron