parkovací místo na parkovišti u porcelánky

parkovací místo na parkovišti u porcelánky

Příspěvekod sep 58 » 02 kvě 2011 12:54

Asi v polovině dubna 2011, byla na parkovišti u porcelánky naproti nohejbalovým kurtům instalována značka reserve pro IZS/integrovaný záchranný sistém/.Pokud vím tak do tohoto sistému patří POLICIE,HASIČI a Záchraná zdravotní služba.Ale na tomto uvedeném místě neustále parkuje starý oprýskaný Favorit a ne auto některé ztěchto tří záchranný složek.Tak mi připadá že toto parkovací místo dostal nějaký dobrý kamarád někoho vlivného na městském úřadě,anebo že by IZS obnovovala svůj vozový park? Doufám,že mi někdo kompetentní podá řádné vysvětlení k této věci.Děkuji předem.sep58
sep 58
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20 dub 2011 09:37

Re: parkovací místo na parkovišti u porcelánky

Příspěvekod Jiří Kiss » 02 kvě 2011 16:36

Dobrý den,
ano (nejen) v Ulici U Porcelánky bylo ze strany města Chodova (na žádost velitele jednotky požární ochrany a vedoucího odboru městského záchranného systému) požádáno o vyhrazené parkoviště pro účely Integrovanného záchranného systému (IZS). Tato parkovací místa jsou určená pro osobní vozidla členů jednotky Sboru dobrovolných hasičů Chodov (JSDH patří dle zákona č. 239/2000 Sb., o IZS, ve znění pozdějších předpisů, do základních složek IZS), kteří bydlí v dané lokalitě. Smyslem tohoto opatření určitě není dle Vašeho názoru "kamarádíčkování", ale zajištění zákonné a trvalé akceschonosti chodovské hasičské jednotky. Doba výjezdu stanovená dle kategorizace jednotek požární ochrany (JPO II) je do 5 minut od vyhlášení požárního poplachu. Členové jednotky, ketří bydlí ve vzdálených místech od hasičské zbrojnice, nebyli v některých případech schopni tyto zákonné časy plnit (například v zimních měsících). Z důvodu několika případů nezajištění včasného výjezdu jsme požádali příslušné úřady o vyhrazená parkovací místa. Po kladném vyřízení žádosti v se rámci zásahu složek IZS podařilo podstatně urychlit akceschopnost chodovských hasičů. Při mimořádných událostech jako je požár, dopravní nehoda apod., je každá ušetřená vteřina na záchranu vzácná. Těchto parkovacíh ploch je celkem v Chodově pět a chodovská hasičská jednotka čítá celkem 30 členů. Ačkoliv jsme si vědomy problémů s parkováním v Chodově (narážíme na průjezdnost chodovských ulic takřka během každého zásahu), věříme, že chodovská veřejnost toto opatření pochopí. Jedná se o veřejnou a dobrovolnou službu, která je pro (nejen) chodovskou veřejnost velmi důležitá. Vždyť jde o záchranu životů, zdraví a majetku.

Věřím, že odpověď takto postačuje a pokud budete mít další problém či dotaz, doporučuji i osobní kontakt.

Závěrem všem přeji, aby nikdy záchranné složky v životě nepotřebovali.

Přeji krásný zbytek dne.

S pozdravem
Ing. Jiří Kiss, vedoucí odboru MZS
Jiří Kiss
 
Příspěvky: 1
Registrován: 02 kvě 2011 15:28

Re: parkovací místo na parkovišti u porcelánky

Příspěvekod M.Hruška » 02 kvě 2011 19:50

Budu reagovat pouze na určitou část Vašeho příspěvku, protože kompetentní vyjádření velitele jednotky SDH CHodov už máte.
Opravdu mě mrzí, že na vyhrazeném parkovišti IZS U Porcelánky nestojí vzhledově lepší vozidlo než můj oprýskaný modrostříbrný, 17 let starý, ale vždy spolehlivý Favorit. Budu se snažit, abych si do budoucna pořídil vzhledově lepší vozidlo a možná i červené barvy, aby to ladilo, ale hasičská cisterna to opravdu nebude.
S pozdravem a s přáním klidného zbytku dne a ničím nezatěžovaného spánku vážený sep 58
M.Hruška U Porcelánky
M.Hruška
 
Příspěvky: 2
Registrován: 02 kvě 2011 16:35

Re: parkovací místo na parkovišti u porcelánky

Příspěvekod béďa » 03 kvě 2011 10:25

Krásný den
mám červenou, přelakujem? možná najdu i nějaký samolepky /hasiči/ :D,rz dáme 5k5 5555 a bude moct jezdit přímo k zásahu :lol:
....
to je jen závist, jsem při Vás
béďa
 
Příspěvky: 10
Registrován: 19 kvě 2010 10:11

Re: parkovací místo na parkovišti u porcelánky

Příspěvekod kala » 25 říj 2013 21:47

Proč soukrome auto v systemi IZZS nema cedulku za oknem ?? jak ma pan policajt, obcan kontrolovat, vedet, že stoji opravnene??
cedulka s razitkem hasicu mesta apod by vse pomohla resit bez vasni mezi obcany hasici mestem....
kala
 
Příspěvky: 2
Registrován: 25 říj 2013 21:28

Re: parkovací místo na parkovišti u porcelánky

Příspěvekod kerp » 26 říj 2013 11:59

kala píše:Proč soukrome auto v systemi IZZS nema cedulku za oknem ?? jak ma pan policajt, obcan kontrolovat, vedet, že stoji opravnene??
cedulka s razitkem hasicu mesta apod by vse pomohla resit bez vasni mezi obcany hasici mestem....


Majitel vyhrazenýho místa si dozajista uhlídá, kdo mu zde parkuje. A slušný zavistívý občan může svůj zrak zaměřit opravdu kde je to třeba :mrgreen:
kerp
 
Příspěvky: 43
Registrován: 25 úno 2008 14:39

Re: parkovací místo na parkovišti u porcelánky

Příspěvekod M.Hruška » 01 lis 2013 14:30

Opravdu vaše starosti dojímaj k slzám.HODNĚ vám to stání leží v žaludku :mrgreen: tak kontrolujte a hlídejte nadále Děkuji M.H :geek:
M.Hruška
 
Příspěvky: 2
Registrován: 02 kvě 2011 16:35


Zpět na Městský úřad

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron