Dotaz na zeleň - paní Nehybovou

Dotaz na zeleň - paní Nehybovou

Příspěvekod cont » 23 pro 2009 19:25

Dobrý den paní Nehybová,
chtěl bych vás požádat o úpravu zeleně v okolí autobusového nádraží. Tedy nebude-li v nejbližší době řešeno v rámci rekonstrukce autobusového nádraží.
Zeleň značně zasahuje do prostoru chodníku a silnice vedoucí k ulici Luční a Nerudova.
V současnosti znesnadňuje zimní udržbu, ve vegatačním období vytváří nepřehlednou situaci na křižovatce Luční - Nerudova a nutí chodce vstupovat do vozovky.

Ještě bych připoměl můj starší dotaz na Lesní ulici, kde se ani po roce nic nezměnilo.


Doprava - Lesní ulice 07. prosince 2008 13:07
Dobrý den,
po rekonstrukci inženýrských sítí v Lesní ulici byl obnoven i travnatý pás mezi silnicí a chodníkem. Gardena zde již provedla výsadbu křovin. Nebyly však provedeny chodníčky k jednotlivým odbočkám, takže chodci, se brodí bahnem přes tento renovovaný pás zeleně a vznikají tak i nevzhledné vyšlapané cestičky.
Chybí i důležitá odbočka z lesní na cyklostezku okolo "Bahńáku", odbočka pro chodce k Nerudově ulici. Pouze ve spodní části ulice jsou dvě odbočky k rodinným domům na protější straně ulice (to si zřejmě ohlídali samotní majetilé RD), to co mělo ohlídat město, to chybí.
Bude tento stav napraven, vyjádří se někdo za majetek města, za zeleň (pan Malář, paní Nehybová) ?předem děkuji za odpověď a hlavně za nápravu
cont
 
Příspěvky: 20
Registrován: 21 lis 2007 23:28

Re: Dotaz na zeleň - paní Nehybovou

Příspěvekod Ilona Nehybová » 04 led 2010 11:50

Dobrý den,
do zeleného pásu u autobusového nádraží se bude zasahovat letos při výstavbě Tesca a nového autobusového nádraží. Pokud zasahuje zeleň do chodníku u komunikace do Luční ulice bude proveden ořez v rámci zimní údržby. Co se týče Lesní ulice není mi jasné o jaké odbočky se jedná. Všechny vjezdy k RD byly zachovány, ostatní vyšlapané cestičky byly odstraněny záměrně, jelikož dle dopravních předpisů nelze vstupovat do komunikace mimo přechody pro chodce. Takže zde není co napravovat.

Ilona Nehybová
Odbor rozvoje města
Ilona Nehybová
 
Příspěvky: 6
Registrován: 16 říj 2008 09:16

Re: Dotaz na zeleň - paní Nehybovou

Příspěvekod cont » 07 led 2010 22:01

Dobrý den paní Nehybová,
děkuji za odpověď a za sdělení, že zeleň okolo autobusového nádraží a v ulici Luční a Nerudova upravena.
S vaším názorem na stav zeleného pásu podél silnice v Lesní ulici si dovolím nesouhlasit - je co napravovat. A popíšu tedy detailně celou situaci.
Silnice vedoucí z Chodova do Vintířova je silnicí třetí třídy, poměrně úzká (do 6 m), chodník má pouze po pravé straně oddělený od vozovky zmiňovaným zeleným pásem osazeným křovinami (skalníky) a přitom zástavba rodinných domů je po obou stranách. Takže pěším nezbývá než na úrovni konkrétního RD tento pás překonat. U RD č.p. 554, 529, 993 je pás přerušen úzkou asfaltovou pěšinou u výše položených RD to již není (prý se tam majitelé nestihli ozvat u firmy provádějící opravu komunikace po instalaci podzemního potrubí.
U RD č.p.1048 navazuje ulice Lesní na Nerudovu a na panelovou komunikaci okolo Bahňáku. Zde také pěší nemají šanci přejít přes pás, stejně tak značená cyklostezka č.2012 po hrázi Bahňáku a komunikace k zahrádkám u tohoto rybníku nemá vyústění na komunikaci. To vše nahrává tomu, že se vyšlapávají nevzhledné pěšinky a automobily roznášejí nečistoty na komunikaci. Působí to nevzhledně a dojmem jakéhosi mezistavu rozpracovanosti. Nehledě na to, že při vytvoření zpevněných "přechodů" by se počet vyšlapaných pěšin značně eliminoval.

předem děkuji za nápravu tohoto stavu
cont
 
Příspěvky: 20
Registrován: 21 lis 2007 23:28

Re: Dotaz na zeleň - paní Nehybovou

Příspěvekod Ilona Nehybová » 01 dub 2010 11:01

Dobrý den.
Dovolím si to upřesnit. Tam kde byly oficiální sjezdy na komunikaci pro jednotlivé rodinné domy, byly obnoveny. To přerušení, které uvádíte (u čp. 554. 529,993) by tam také nemělo být. Podle platných předpisů nelze vstupovat do vozovky mimo schválený přechod pro chodce nebo místo pro přecházení. Například ten sjezd u Bahňáku, který uvádíte tam taky nemá být, a už vůbec ne pro vozidla, ty zde nemají co dělat. Toto totiž není debata o přerušení zeleného pásu každých 5m, ale zabezpečení bezpečného přístupu lidí na druhou stranu vozovky. To znamená, že by zde měl být oficiální přechod pro chodce, který by na druhé straně navazoval na chodník, který by vedl k jednotlivým nemovitostem. To by bylo správné a především bezpečné řešení, ale to tudíž není debata o veřejné zeleni, kterou mám na starosti, ale o investici do vybudování chodníku pro chodce. Takže si dovolím tento problém předat na odbor správy majetku města, zda by bylo možné naplánovat na příští rok zpracování projektové dokumentace a následnou realizaci. Nechci, aby to vypadalo, že Váš problém přehrávám na jiného úředníka, ale je nutné si uvědomit, že kdyby se zde stal případ, že na takto nepovoleném místě pro přecházení, někoho srazí auto, první co se bude zjišťovat, je legálnost, soulad se všemi předpisy a zda Město nenese zodpovědnost za vybudování, pro chodce, nebezpečného místa. Takové riziko na sebe jen tak někdo nevezme. Věřím, že se jistě řešení najde. Je to vidět v celém městě, že se postupně řeší takové to nelogické ukončování chodníků, které vlastně končí nikde a není kam přejít apod. Např.v Poděbradově ulici se přesně takový problém bude řešit v letošním roce.

Ilona Nehybová
ORM
Ilona Nehybová
 
Příspěvky: 6
Registrován: 16 říj 2008 09:16

Re: Dotaz na zeleň - paní Nehybovou

Příspěvekod cont » 16 srp 2014 04:14

Je to již několik let, co jsem si zde dopisoval s pani Nehybovou. Od té doby se výrazně zlepšilo okolí u zrekonstruovaného autobusového nádraží. Rozhledové poměry vyjezdu z Nerudovy ulice se tímto velmi zlepšily.

A již delší dobu se chystám alespoň takto poděkovat zaměstnancům firmy Chotes za postupné rekonstruování chodníku v ulici Lesní. Výsledný stav je přesně takový, jak jsem v původně v roce 2008 požadoval. Díky za to, že chodník a veškeré jeho návaznosti respektují zdravý rozum a ne nesmyslné argumenty zde před časem uváděné paní Nehybovou.
Protože k čemu by tento chodník byl, kdyby se přes něj cyklisté nemohli odbočit ze silnice na oficiální značenou cyklostezku k Bahňáku, jak by se lidé dostávali k svým domkům bez sjezdů a zpevněných pěšin. Přerušení zeleneho pásu je hodně, místy možná i těch paní Nehybovou obávaných každých 5 metrů. Ale na vzhledu to diky upravenosti spíše přidalo a bezpečnosti to porovnání s předchozím stavem určitě neubere, stejnė se vyšlapávali vlastní pešinky - nějak se člověk domu dostat musí.

Ještě jednou díky Chotesu, že alespoň tam někdo myslí..... na občany.
cont
 
Příspěvky: 20
Registrován: 21 lis 2007 23:28


Zpět na Městský úřad

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron