Nevěřme každé hlouposti - mysleme

Nevěřme každé hlouposti - mysleme

Příspěvekod JanSinkule » 14 srp 2012 09:57

Nevěřme každé hlouposti – přemýšlejme
„Cogito ergo sum“ (Descartes, překl.: Myslím tedy jsem)

Znovu a znovu jsem konfrontován s naprosto zkreslenými informacemi o sobě a hlavně o mých aktivitách ve funkci člena zastupitelstva města. Teplo a teplá voda je už evergreen. No a, suma sumárum, prý já jsem ta potvora, kvůli které je „spor o teplo“ tam, kde je a cena taková, jaká je. Nu, proti přesvědčení a hlouposti, které nesnese žádnou rozumnou argumentaci nelze nic dělat (vše jsem již řekl a čas mi jaksi dává za pravdu, alespoň u toho, kdo čte a chce rozumět – viz. i toto diskusní fórum).
Zřejmě míra mé špatnosti je nedostatečná nebo v očích veřejnosti dokonce slábne a tak se objevují nositelé dalších „pravd“ o mě. Tentokrát v souvislosti s výstavbou sportovní haly v Chodově. Je prý zaručené, že se naprosto neadekvátně (rozumějte zcela mimo rozsah mé kompetence člena zastupitelstva a občana Chodova) zajímám o realizaci této stavby a že žádám o informace, které mi nenáleží a jsou mi poskytovány jen „aby ode mě byl pokoj“. No, a že jedinou mojí motivací je způsobit vedení města potíže, ba co víc znemožnit dokončení stavby a její řádné vyúčtování, že mým cílem je způsobit takové problémy při vyplacení schválené dotace, které by přivedly Město do velmi svízelné situace.
Nevím, kdo je autorem takovýchto „pravd“, respektive nevím to jistě a ani po tom nijak nepátrám. Jenom podotýkám následující.
V dnešní politické situaci, při současném trendu „boje s korupcí“ není nic jednoduššího než všechny výše mě přičítané záměry uskutečnit. Myslím, dokonce jsem, vzhledem ke zprávám z médií, přesvědčen, že postačí zcela vágní podání o podezření na nestandardnost výběrového řízení, předražení veřejné zakázky či na cokoliv jiného, aby bylo zahájeno vyšetřování. Dopad toho by jistě splnil téměř všechny mě přičítané (neprávem) motivy. NIC Z TOHO JSEM NEUDĚLAL.
O případné problémy s proplacením dotace se postarali lidé z dotačního úřadu a Rady ROP severozápad (co za tím skutečně vězí nevím, nejsem ani pracovníkem úřadu, ani členem rady). Pouze jsem se starosty Hory (člena výboru Regionální rady regionu soudržnosti severozápad za Karlovarský kraj) dotazoval na stav problému a jeho případné dopady na město Chodov.
Na úrovni Chodova jsem se zajímal jen a jen o „věci Města“ s touto stavbou související a tudíž související i s mým rozhodováním v zastupitelstvu. Vždy šlo jen stavbu jako takovou, náklady jejího budoucího provozu, cenu zakázky, průběh výstavby a její financování. NIC CO BY PŘEKRAČOVALO RÁMEC MANDÁTU ČLENA ZASTUPITELSTVA MĚSTA A CO BY MĚLO SMĚŘOVAT (je li vše v pořádku) KE ZMAŘENÍ STAVBY. Pokud jsem v tom byl důslednější než v jiných případech, pak to bylo způsobeno následujícím:
- Naprosto neprůhledným průběhem čerpání prostředků města na financování stavby, které vyvrcholilo návrhem, zmatečným zdůvodněním a způsobem diskuse o tom vedené při schvalování rozpočtových změn na konci roku 2011 a na začátku roku 2012
- Skutečností že k uzavřeným smlouvám na realizaci stavby bylo radou přijato celkem 12 dodatků (tři ke smlouvě o zajištění úkonů spojených s výběrovými řízeními a 9 ke smlouvě o dílo – provedení stavby)
- Důvody přijatých dodatků ke smlouvě, kdy muselo být dodatkem řešeno např.:
o „Upřesnění rozsahů vnitřních povrchů – omítek“ v rozsahu 108 138,- Kč a „Upřesnění rozsahu keramických obkladů a dlažeb a doplnění skladby o hydroizolační stěrky pod obklady v místnostech sprch“ v hodnotě 508 969,- Kč
o Doplnění rozpočtu o řešení zateplovacího systému a provětrávané fasády v hodnotě 749 540,-Kč bez DPH. Když v původní kalkulaci zcela chybělo zateplení minerální vatou a vůbec nebyly kalkulovány cementokompozitní fasádní desky
o Navýšení rozpočtu stavby o 788 028,- Kč z důvodu, že v kalkulaci zcela chyběla akustická izolace v podhledu stropu haly
Myslím, že těchto několik případů řešených dodatky ke smlouvě o dílo opravňuje kohokoliv, aby se ptal. Tím spíše zastupitele, který se musí podílet na rozhodování o financování stavby.
- Vše výše uvedené taktéž vyvolává dotazy i k úrovni přípravy celé stavby v hodnotě téměř devadesát mil. Kč (jistě lze konstatovat, že nejde jen o „drobná“ opomenutí) a taktéž k samotným výběrovým řízením.
Toť vše. Nic konspirativního, nic smyšleného. Existuje li problém, není to problém způsobený tím, že se někdo, kdokoliv ptá, ale jen a jen tím na co se ptá. Doufám, že žádný není. Tento příspěvek jsem do diskuse nevložil proto, abych se nějak ospravedlňoval. Není nejmenší důvod, dělám jen práci, ke které jsem se zavázal. Vkládám jej proto, aby nebylo slepě věřeno všemu, co je do „éteru vypuštěno“, mnou nebo kýmkoliv jiným.
„Cogito ergo sum“ (Descartes, překl.: Myslím tedy jsem)

Jan Sinkule
člen Zastupitelstva města Chodova
JanSinkule

Zpět na Městský úřad