Nový plavecký bazén

Re: Nový plavecký bazén

Příspěvekod Chodovák jak poleno » 22 pro 2007 12:53

Dobrý den, ve většině příspěvků se zřejmě ztotožním s bernardýnem mám na věc podobný názor a pro pozorovatele bych jen řekl že ono jet do Karlových varů do bazénu a ještě k tomu autem no to je něco , možná kdyby sis to vyzkoušel budeš mluvit jinak no a na kole, tak to už je opravdu ....jedna modelová situace jedu na kole já a manželka , 8 letá dcera taky a tu nejmenší si tedy mohu dát za sebe do sedačky, dále tu máme bagáž věcí na převlečení a jedem no už tahle představa je moc krásná když vezmu v potaz kudy musím do K.V. do bazénu dojet, téměř sebevražda. Pak kam tam dám kola ? no opravdu tuto alternativu si dovedu představit možná jako horor ale ne realitu, pro rodinu s dětmi a ještě v zimních měsících je naprosto nepoužitelná, ještě že vlastním auto. Nicméně dojít si pěšky ve svém městě do bazénu i s rodinou je pro mě velice lákavé proto jsem pro všemi deseti.Jinak v Chodově je jistě více možností a ne za vším se musí dojíždět, ta noclehárna je opravdu přehnaná :) Věc další bazén bude jistě využíván ne jen chodováky a tím jsem si zcela jist jen mám opravdu velkou obavu že pokud bude mít jen 16m tak to je špatné a tím to jeho využití totálně degraduje. Každá akce které by přinesla městu reklamu a příliv lidí tímto nebude možná a hlavně vidina toho že v Chodově bude konečně plavecký kroužek a plavecký oddíl i pro dospělé se rázem rozplyne. Jak nebude mít bazén potřebných 25m je to k ničemu. :cry: Myslím že náklady za bazén nejsou zrovna malé a tyto akce by měli přinést do rozpočtu bazénu nějakou tu korunu. Pokud jsem dobře pochopil tak se zbourá hala na Spartaku a na tomto místě a na přilehlém parkovišti by vyrostl bazén s novou halou ? Myslím tedy že je zde místa dost na bazén větší než je 16m. Vím že se Vám to ode mě může zdát jako jednostranný náhled, ale opravdu nad tím zauvažujte, bazén jako byl v sauně už jsme opravdu měli a taky byl k ničemu, proto nám prosím nestavte skoro to samé. Děkuji a přeji hezký den.
Chodovák jak poleno

Příspěvekod pozorovatel » 22 pro 2007 19:22

Ty ses chytl jedné možnosti přepravy k nejbližšímu bazénu. Já jsem nabídnul případným zájemcům o koupání kromě osobního auta, také hromadnou meziměstskou dopravu. Nezmiňoval jsem jenom Karlovy Vary, ale i Sokolov. Proč tedy v mém textu přehlížíš ony nabízené možnosti? Ty jsi ukázal na obecný problém, u kterého je třeba se pozastavit. Nemůžeš přece vytrhnout jednu větu z textu a na ní stavět svou oponenturu. Text či informaci, je třeba vnímat jako celek, pokud chceš reagovat korektně. Čtenář tvého článku se bude mylně domnívat, že jsem výhradním zastáncem přepravy osobním automobilem, nebo na kole. Když si přečteš můj článek ještě jednou, poznáš že jím nejsem, neboť pokládám ostatní alternativy dopravy do vybraného cíle, za přípustné.
Když tento mustr interpretace názoru a informací přenesu do problematiky výstavby chodovského bazénu, pak více chápu a rozumím zastáncům jeho výstavby, protože možná rizika související nejen s výstavbou, ale i s následným provozem, prostě buď z pohodlnosti, nebo nepozornosti, nevnímají.
Já si myslím, že zábavu lze provozovat až po finanční saturaci základních lidských potřeb a povinností. Na zábavu a sport si jednoduše musíme vydělat a neprovozovat je na dluh. Vím, mnoho lidí se mnou nebude souhlasit protože asi neovládají základní matematické úkony, nedokáží si sestavit jednoduchý vzorec a provést výpočet. Tomuto mému názoru nahrává fakt bezhlavého zadlužování rodin, některých obcí nevyjímaje.
pozorovatel

Příspěvekod Chodovák jak poleno » 22 pro 2007 22:38

To byl jen příklad, to kolo a věř že ono to tou autobusovou dopravou není o moc lepší a je jedno zdali jedeš do Varů či do Sokolova. Chtěl jsem tím spíše říct že bazén v Chodově bude už pro jeho dostupnost velkým přínosem. Je jedno jakou dopravu zvolíš a jedno jestli tam či onam, prostě už musíš řešit problém dopravy a samozřejmě s ním i navýšení ceny za rodinné koupání a není to zrovna málo. Samozřejmě si uvědomuji i to že provoz bazénu něco stojí, na druhou stranu tu z peněz města financujeme daleko víc věcí které se základními lidskými potřebami tedy zrovna nesouvisí. Ovšem financování provozu nedávám jako prioritu číslo jedna a to z toho důvodu že koupání v něm nebude zdarma, pokud by bylo pak ano bude rozpočet problém ale myslím si že bazén v Chodově bude výdělečný a na svůj chod si více či méně vydělá. Dal bych tu opět jeden příklad , základní školy z Chodova jezdí za plaváním do sokolovského bazénu a jezdí jednou týdně a to po dobu zhruba 4 měsíců. Tohle samozřejmě školský úřad platí, není to jen za bazén ale i za dopravu a to také není zdarma.( sám jsem byl nemyle překvapen kolik je schopen si vzít majitel autobusu za plně obsazený autobus na jedno dítě, rychlím rozpočítáním jsem zjistil že pokud bych děti vezl po třech v autě byl bych levnější, no ale to je jiná.)Už jenom tohle by náš bazén vytížilo a pomohlo to s rozpočtem ale odpadla by školám investice do dopravy a tak by mohli děti do bazénu chodit ne 4 ale 6 měsíců. Tohle všechno se přeci musí zohlednit při provozu bazénu, možností jak bazén vytížit je hrozně moc a každá organizace radši sáhne po bazénu v místě působení (pokud bude splňovat náležité parametry) a ušetří za dopravu. Každá věková skupina lidí v Chodově dokáže bazén v určité části dne vytížit. Pokud vezmu jen letmo jsou tu již zmiňované děti, pak plavecký oddíl několika věkových kategorií, široká veřejnost, zimní příprava sportovních oddílů je to fotbal, volejbal, atd.. nezapomínejme na důchodce a předškolní třídy našich školek, ty všichni jezdí do bazénu do Sokolova a do Varů a platí tak drahou dopravu a je to i časově náročnější, (tady bych opět zmínil plavecký bazén v Sokolově je hojně využíván právě pro svou velikost a plnohodnotné plavecké využití) , tak bych to shrnul tak že Chodovský bazén si na sebe určitě vydělá pokud se o vytížení bazénu postarají rozumní lidé. Jinak mi jde hlavně o to aby se bazén postavil a byl k užitku, ne aby se nepostavila jen velká vana k ničemu...
Chodovák jak poleno

Příspěvekod pozorovatel » 24 pro 2007 17:30

Zastánci bazénu jsou neochotni cestovat za koupáním, jak už to několikrát naznačili ve svých příspěvcích, ale s lehkostí připouští možnost, že lidé z karlovarska z tohoto důvodu cestovat do Chodova budou, snad aby zlepšili hospodářskou bilanci provozovatele bazénu. Jestliže tvrdí, že bazén bude přínosem, tak ať si také zkusí vytipovat skupinu lidí, pro něž bude opravdovým přínosem, a vedle nich skupinu, pro než bude představovat zcela zbytečnou přítěž, z důvodu blízké dostupnosti této služby. Někdo v příspěvcích k tomuto tématu, nevím už kdo, dokonce zašel tak daleko, že vyjádřil přesvědčení o prosperitě bazénu a to aniž by měl k dispozici potřebná čísla, (náklady na provoz atd.) Jsou i takoví prostomyslníci, kteří tvrdí v souvislosti s plánovanou výstavbou bazénu, že nelze vše měřit penězi, ti jsou ale na nejlepší cestě k setkání s exekutorem a hlavně mezi nimi bych hledal zastánce jeho výstavby. Jediný, kdo svůj názor podepřel čísly, je p.Sinkule. Ostatní, včetně mě, máme jenom pocity, vyplívající ze životních zkušeností, proto mě ona "přesvědčení" dost děsí. Já tedy nejsem, na rozdíl od jiných pisatelů, přesvědčen o své pravdě, mám jisté pochybnosti. Pokud tedy bazén má být, pak jedině v původním rozměru a jeho existenci bych viděl především v potřebě požární nádrže pro danou oblast a koupání v ní (pokud ono nebude odporovat požárním předpisům) by bylo pouhým přilepšením ke snížení nákladů souvisejícím s její údržbou.
pozorovatel

Příspěvekod bernardýn » 26 pro 2007 10:53

Nic ve zlém, ale já doufám, že takoví lidé jako ty nejsou v zastupitelstvu. Na jedné straně se opírat o matematická čísla, poté se zase řídit pocity. Přijde mi to dost dvojsmyslné.
Podle Tebe by se asi měl ve městě zrušit domov důchodců, zavřít školky, školy, zrušit kino, z polikliniky udělat hospodu či hernu, zbourat kostel, z pěší zóny udělat parkoviště apod.
Rozpočet města by se navýšil a byl bys spokojený. Věř mi, ale že by Tě lidé brzy vyvedli z omylu.
Chodov je jedním z mála měst v republice , kde jsou lidé s prací zastupitelů vcelku spokojeni. Nikdo z chodováků, které já znám, a je jich hodně, není vyloženě nespokojen. To se nedá říci o Varech, Kraslicích, Sokolově, Chebu. Také zde mám spoustu známých.
Spoustu věcí mě v Chodově vadí a budu o nich postupně psát, ale v globálu jsem spokojen.

Vraťme se ale zpět k bazénu.
Vždy, když se něco buduje vyvstávají pochybnosti. To bychom se ale nikam nepohnuli a žili jako v pravěku.
Město, aspoň co vím, bude čerpat peníze z evropských fondů. Je dobře, že se o to město pokouší. Protože příštích 5 let je ohromně důležitých z hlediska čerpání dotací z EU. Pokud by se zaspalo, tak už se tady nic nepostaví.
Pokud ale město nedocílí toho, aby měl bazén alespoň 25m délku, tak ať raději nestaví žádný. Malých bazénů je již postaveno opravdu mnoho a tady bych se skutečně obával o jeho vytíženost.
Zkrátka, když se bazén postaví budu hrozně rád, a když ne tak budu dost našvaný, protože šance na bazén je velká.
Toto je již můj poslední příspěvek k tomuto tématu. Určitě je totiž dost jiných problémů, které si zaslouží pozornost diskutujících.
bernardýn

Příspěvekod pozorovatel » 26 pro 2007 14:51

Bernardýne, opět jsi byl při četbě mého příspěvku nepozorný. Já jsem se o čísla neopíral jednoduše proto, že je nemám. Psal jsem jen, že jediný, kdo svůj názor podepřel čísly, byl p.Sinkule. Čti pozorně! Čím jiným chceš podložit svůj názor, když nemáš potřebná data? Zbývá jenom pocit správnosti svého přesvědčení. Pouze s pocity však k investicím většího rozsahu nemůžeš přistupovat. Je nutné si umět udělat pořádek ve změti příčin a následků a to nejen ve vztahu k uvažovanému bazénu. Pokud jsi takový lehkomyslník a stačí ti jenom domněnky k důležitým rozhodnutím, pak dovol, abych i já v sobě choval naději, že neohrožuješ rozpočet města svou přítomností v zastupitelstvu.
Mám pocit, že Chodov by měl více využívat své výhodné polohy mezi Karlovými Vary a Sokolovem a nesnažit se jim být konkurentem, protože jak již jsem napsal v jednom příspěvku, konkurence může v některých případech působit kontraproduktivně. Radujme se ze zimního stadiónu a plaveckého bazénu v Sokolově, radujme se z multifunkční haly ve varech, ale nechtějme je v Chodově. Děti chtějí mít všechno a ještě si dupnou, dospělý člověk by měl znát hranici svých možností.
pozorovatel

Příspěvekod Chodovák jak poleno » 27 pro 2007 17:35

Pozorovateli zdravím, líbí se mi jak nás upozorňuješ na to že jsme pozorně nečetli tvůj příspěvek, leč to samé se dá říci o tobě. Poslední s tvých moudrých vět mě bohužel utvrdila v dojmu že pravděpodobně malé děti již nemáš, ale sám jsi zůstal tak trochu dítětem, ono se jim také občas něco hůře vysvětluje a pořád si melou svou. Tím bych své přispívání do tohoto tématu prozatím ukončil, uvidíme jestli nám někdo z radních napíše více, nebudeme již spekulovat co by, kdyby. Zatím přeji hezký den.
Chodovák jak poleno

Příspěvekod pozorovatel » 28 pro 2007 18:25

Chodováku jako poleno. Ty asi budeš více poleno, proto mé články nejsou pro tebe srozumitelné. Nezabývej více se jejich jednoduchým sdělením a přehlížej je.
pozorovatel

Příspěvekod cipis92 » 26 úno 2008 10:51

Jo,bazén,to je velmi užitečná věc a myslim si,že v našem ,,Velkoměstě"dost chybí..Jestli ho postaví,budu ho využívat,co to pujde..
cipis92

Příspěvekod jirka » 01 bře 2008 19:27

Jsem zde poprvé a času mám málo. Bazén mne zajímá moc bych si ho přál v Chodově mít. Mluvím za partu lidí, kteří se združují v potápěčském klubu Nautilus. Tento klub zde funguje již 34 let. Vychoval spoustu plavců a potápěčů. Kdysi jsme chodili trénovat do bývalé sauny, což bylo opravdu hrůza, jinak dodnes jezdíme do Thermalu. Tam ale o podobné aktivity moc zájmu nemadí, raději bohaté turisty. A tak nám stále zdražují a zdražují a brzo si to již z členských příspěvků nebudeme moci dovolit. Nemůžeme používat ani pot. přístroje, protože koupajícím se rusům vadí vypouštěné bubliny - 25 let nevadily nikomu a navíc jsme v oddělené dráze. Viděl jsem díky svému koníčku již opravdu hodně bazénů a nikde, kromě divného Sokolovska a Karlovarska, nemají problém v tom pronajmout jednu dráhu podobným uskupením včetně jejich vybavení. Takže bazén bychom opravu chtěli.
Na druhou stranu, Chodov má poměrně strategickou polohu, bazén určitě využijí školy a různé sportovní organizace a lidé, kteří bydlí v širokém okolí, ale...ale pokud bude mít rozměry 16x8 m bude prázdný a to velmi brzo. V takovýchto rozměrech opravdu sportovat nejde. Jen se koupat. Na plavání zapomeňte. Je zde možnost, že bazén využijí různí sportovci pro svoji zimní přípravu, určitě by zde vznikl plavecký oddíl, možná akvabely, triatlonisté, určitě by přispěla Sokolovská uhelná svým zaměstnancům a i jiné větší podniky atd.. Bazén ale musí mít závodní parametry - t.j. 25 m délku a 3 m hloubku. Pak se zde dají pořádat i různé akce sportovních charakteru. Jinak ho nikdo z těchto uvedených využívat nebude. A my také asi ne. Není mi jasné, jak i menší města, která takové bazény mají včetně všelijakých atrakcí, mohou tuto zábavu financovat, ale myslím si, že místo strohých výpočtů návratnosti byl stálo za to, zjišťovat informace právě v těchto městech. Koneckonců, těžko bude dnes bazén vydělávat, pravděpodobně se bude muset na provoz doplácet - ale konečně se bude doplácet zase jednou na dobrou věc. Pro většinu lidí, které znám odjinud jsme městem, ve kterém je plno cikánů, heren a hospod s problémovým provozem a kostel. Nic jiného zde nikdo nevidí. Snad jen my chodováci.. takže pokud má být menší než jsem uvedl, rozhodně jsem proti stavbě, peníze využijte jinde.
jirka

PředchozíDalší

Zpět na Usnesení rady a zastupitelstva