parkování

Re: parkování

Příspěvekod kerp » 03 úno 2013 20:08

Nebud nervozní kamera není rengen skrz auto určitě nevidí a to jestli auto stojí na parkovišti špatně tak dle mého je to nejmenší, vadí mi to v křižovatce :ugeek: jinak bavil ses o ČSO teď už to je jenom 1007 :-). Ještě si počkáme až kamera uvidí za roh. Už jsou pistole co střílí za roh tak budou i kamery a pak už budeš v klidu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kerp

Příspěvekod Michal Svoboda » 04 úno 2013 10:27

kerp píše:Nebud nervozní kamera není rengen skrz auto určitě nevidí a to jestli auto stojí na parkovišti špatně tak dle mého je to nejmenší, vadí mi to v křižovatce :ugeek: jinak bavil ses o ČSO teď už to je jenom 1007 :-). Ještě si počkáme až kamera uvidí za roh. Už jsou pistole co střílí za roh tak budou i kamery a pak už budeš v klidu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Máš pravdu,původně jsem se bavil o ČSO.Jenže v další reakci jsem se tě ptal:"Ty se divíš,že parkují na křižovatkách a u chodníku,který vede z kopce k té řadě paneláků?"Já ne,kdyby na tom parkovišti před Duklou,řidiči parkovali tak jak mají,nemuseli by ostatní přejíždět do vedlejších ulic a parkovat na křižovatkách a to je v ČSO ještě druhé parkoviště.Mě taky vadí,že se při výjezdu musím v ČSO vyhýbat protijedoucím autům,protože tam je problém pro dvě auta vedle sebe,ale když přijedu večer z práce a vidím tři,čtyři auta na různých místech na parkovišti jak jsou prasácky zaparkovaný,ty čtyři auta navíc by pak klidně nemusely stát na těch křižovatkách a v tom je také jedna z příčin parkování na zakázaných místech!Jinak kamery,které vidí za roh existují,stejně jako ty zbraně.Jak jinak by si chtěl tou zbraní mířit?Objektiv je na hlavni a displej na druhé straně ramene,jinak taková zbraň nemá smysl.Nemusíš ani čekat na rentgen,kamera ti může snímat tepelné záření,ale to určitě nediskutujeme o kamerovém systému Chodova.Před chvilkou jsem dokoukal studio 6 na ČT1.Každý den je tam dopravní info doplněné o záběry z kamer na Nuselském mostě,Wilsonově nábřeží,Barrandově.... Všechny přehledně snímaly vodorovné značení i na mokru.Tím nevtrdím,že vidí i pod auto,ale když zaparkuješ,tak ji autem nikdy nezakryješ po celé délce,ani s kombikem. Jestliže má čára délku dle normy 4.5 m a šířka parkovacího místa má mít min 2 m,tak jak velké auto bys potřeboval,aby si zakryl obě čáry po celé délce,nebo jak bys poskládal auta vedle sebe,abys zakryl všechny čáry před zorným úhlem kamery?
Michal Svoboda

Příspěvekod Staněk » 04 úno 2013 13:35

Vážení, doporučím spíše zklidnit vášně a myslet na své zdraví, než se rozčilovat kvůli hlouposti jiných, důležitějších starostí máme ve svých životech jistě daleko více. Je zbytečné zde vést sáhodlouhé diskuze, pana Svobodu či zmíněného pisatele pod nickem "kerp" můžu samozřejmě pozvat k diskuzi do mé kanceláře, kde si můžeme vyříkat problematiku parkování v ul.ČSO, personální otázky MP Chodov, či již zmíněnou negativní zkušenost se strážníky ve věci pana Svobody, pokud budou mít oba zájem. Jen můžu podotknout, že na druhou stranu je zase mnoho dalších lidí v Chodově, kterým strážníci v různých situacích pomohli, či přišli poté na MP poděkovat, to jen k té vsuvce o "kašpárcích v uniformách" . Tak dále tedy jen krátce. Nejsme dopravní policie a ze zákona jsou naší prioritou místní záležitosti veřejného pořádku, přesto se ve většině případů v rámci došlých oznámení zabýváme právě dopravou, což je smutný fakt. Situace v parkování vozidel ve městě s panelovou zástavbou je problém po celé republice, ne tedy jen v Chodově. V současnosti je prioritní zachovat průjezdy pro posypovou techniku na chodníky a silniční komunikace. Z došlých oznámení z ul. ČSO je to třeba právě zmíněné stání vozidel v křižovatce na výjezdu do ul. Vintířovská či do ul. U Porcelánky. Nemáme samozřejmě pouze dopravu, ale musíme řešit i jiná oznámení v rámci výkonu služby. Pro upřesnění. Máme skutečně v současné době stav 15 lidí, jak překvapivě informovaně uvádí pisatel "kerp". Informace ve Zpravodaji města uvádí personální stav, kdy byla MP stabilizována v počtu strážníků vůči počtu obyvatel města. Do dnešního dne počet strážníků stále klesá. V současnosti je to již jen 15 lidí, kdy 4 strážníci jsou veleni jako trvalá dozorčí služba a dva strážníci jsou ve vedoucí funkci na spisech a řízení agendy ve spojení s funkcí preventisty. Do přímého výkonu služby nám tak zbývá 9 lidí ! V praxi to znamená, že v ulici v denní či noční hlídce na 15000 město slouží jen jedna dvoučlenná hlídka v určitých režimech doplněná třeba jedním či dvěma strážníky v případě potřeby. Ale nestěžujeme si, děláme co můžeme a co umíme. Pokud máte pocit, že se kdekoliv po městě děje něco v rozporu se zákonem, nerozčilujte se a zavolejte 156, nebo 158, policie na místo dorazí, posoudí stav a buď jej na místě vyřeší, nebo předá kompetentním orgánům či věc postoupí do spr. řízení... Aha, tak krátce to nebylo :roll: Každopádně hezký den. Staněk Velitel MěP Chodov
Staněk

Příspěvekod Michal Svoboda » 04 úno 2013 19:49

Staněk píše:Vážení, doporučím spíše zklidnit vášně a myslet na své zdraví, než se rozčilovat kvůli hlouposti jiných, důležitějších starostí máme ve svých životech jistě daleko více. Je zbytečné zde vést sáhodlouhé diskuze, pana Svobodu či zmíněného pisatele pod nickem "kerp" můžu samozřejmě pozvat k diskuzi do mé kanceláře, kde si můžeme vyříkat problematiku parkování v ul.ČSO, personální otázky MP Chodov, či již zmíněnou negativní zkušenost se strážníky ve věci pana Svobody, pokud budou mít oba zájem. Jen můžu podotknout, že na druhou stranu je zase mnoho dalších lidí v Chodově, kterým strážníci v různých situacích pomohli, či přišli poté na MP poděkovat, to jen k té vsuvce o "kašpárcích v uniformách" . Tak dále tedy jen krátce. Nejsme dopravní policie a ze zákona jsou naší prioritou místní záležitosti veřejného pořádku, přesto se ve většině případů v rámci došlých oznámení zabýváme právě dopravou, což je smutný fakt. Situace v parkování vozidel ve městě s panelovou zástavbou je problém po celé republice, ne tedy jen v Chodově. V současnosti je prioritní zachovat průjezdy pro posypovou techniku na chodníky a silniční komunikace. Z došlých oznámení z ul. ČSO je to třeba právě zmíněné stání vozidel v křižovatce na výjezdu do ul. Vintířovská či do ul. U Porcelánky. Nemáme samozřejmě pouze dopravu, ale musíme řešit i jiná oznámení v rámci výkonu služby. Pro upřesnění. Máme skutečně v současné době stav 15 lidí, jak překvapivě informovaně uvádí pisatel "kerp". Informace ve Zpravodaji města uvádí personální stav, kdy byla MP stabilizována v počtu strážníků vůči počtu obyvatel města. Do dnešního dne počet strážníků stále klesá. V současnosti je to již jen 15 lidí, kdy 4 strážníci jsou veleni jako trvalá dozorčí služba a dva strážníci jsou ve vedoucí funkci na spisech a řízení agendy ve spojení s funkcí preventisty. Do přímého výkonu služby nám tak zbývá 9 lidí ! V praxi to znamená, že v ulici v denní či noční hlídce na 15000 město slouží jen jedna dvoučlenná hlídka v určitých režimech doplněná třeba jedním či dvěma strážníky v případě potřeby. Ale nestěžujeme si, děláme co můžeme a co umíme. Pokud máte pocit, že se kdekoliv po městě děje něco v rozporu se zákonem, nerozčilujte se a zavolejte 156, nebo 158, policie na místo dorazí, posoudí stav a buď jej na místě vyřeší, nebo předá kompetentním orgánům či věc postoupí do spr. řízení... Aha, tak krátce to nebylo :roll: Každopádně hezký den. Staněk Velitel MěP Chodov

Moc hezké čtení,ale pláčete na špatném hrobě pane náčelníku.Má reakce,stejně jako pojmenování MP jako kašpárků je vzhledem k mým zkušenostem,které jsem popsal v poděkování k 20ti letému výročí,zcela adekvátní.Jak si mám myslet,že mi tísňová linka 156,nota bene celá MP pomůže a ochrání,když celý rok nedokázala vyřešit jeden sousedský spor?Opakovaně jsem volal na linku 156,srpen,září,říjen,listopad-přijede hlídka,najdou v bytě partu lidí s pitím,oni se rozejdou domů,za dva týdny znova.Když nechlastají,tak v noci přesouvají nábytek!Na plovoucí podlaze to fakt není slyšet a ještě bývalá ubytovna postavená pomalu z papundeklu,takže podlaha je slabá.Za celou dobu nebyli schopni předat protokoly panu Fichtnerovi na úřad,ačkoli si brali moje údaje.Já tvrdím,že je úmyslně nedělali,protože ten soused je nějakýho městskýho policajta kamarád a ten to zametá pod koberec!Také mi policajti do očí sdělili,že je tam klid a my jsme jediní,kdo si stěžuje.Jak to ví?Ptali se ssousedky,která bydlí vedle něho?To,že jsme jediní,kdo volá policajty znamená,že se jediní nebojíme zavolat.Dovedete si představit tu bezmoc,když rok k němu policajti jezdí a dál ticho po pěšině?Dovedete si představit tu bezmoc,když vám nejdřív přiznají,že soused je problémový,na služebně ho znají a příště mu dají pokutu,ve finále úplně otočí a řeknou,že je tam klid a my jsme ti prudiči?To kdyby se jednalo o jejich rodiny,to by hned zasahovali.Kdyby si jejich manželky stěžovali na souseda,to by bylo něco jiného.
Takže pane náčelníku:Městská policie je pro mě banda alibistickejch,křiváků,kteří vysávají městký rozpočet z mých daní!!!A vzhledem k tomu,že se mi tam za ten minulý půlrok,kdy jsem je volal skoro pořád,u dveří vystřídali,tak to můžu paušalizovat.
Michal Svoboda

Příspěvekod Staněk » 04 úno 2013 21:55

Vážený pane, Váš případ je u správního řízení, nepřísluší mi se k němu tedy vyjadřovat. Staněk.
Staněk

Příspěvekod Staněk » 05 úno 2013 08:23

... i když se nyní dívám do informačního systému a nejsem si jistý, zda-li jde o tuto konkrétní kauzu, protože v té věci bylo podáno více oznámení a v různých časových intervalech. Nemám dostatek dat k ověření, proto by bylo lepší řešit tuto věc v kanceláři než na veřejném webu. Staněk
Staněk

Příspěvekod Michal Svoboda » 05 úno 2013 10:36

Poslední příspěvek na toto téma:
Tuto informaci si ověřím u pan Fichntera.V opačném případě mám legitimní právo požadovat v občansko - právním sporu bolestné od MP za prokazatelné zhoršení zdravotního stavu,které mi doktorka může potvrdit.Mám problémy se spaním,na které musím brát prášky.
K případu se nevyjadřujte,ale můžete mi vysvětlit jestli je pro vás obecně standartní postup,když dochází k opakovanému porušování zákona o veřejném zdraví,proč policie předává spis na úřad po půl roce intenzivních výjezdů na stejné místo?Za podzim to byly desítky výjezdů,včetně jednoho kdy zasahovala PČR na parkovišti před Duklou.Po posledním incidentu v listopoadu jsem na MP rezignoval.Od té doby tam při oslavě pravidelně přespávají,takže chlastají,nebo hlučí klidně do rána,kdy sousedé už chodí do práce na ranní.Jenom v prosinci to bylo 3x,v lednu taky. Přestože na schránce a zvonku jsou dvě jména, přespává tam cca odhadem 6 lidí (jestlipak jsou v bytě hlášeni,kvůli fondu oprav a popelnicím?) a to ještě nepočítám naschvály,kdy bouchali nábytkem do podlahy.Připadá vám normální přesouvat v noci nábytek a předměty po podlaze?
Do kanceláře po mém psycholabilním výlevu tady již nemám důvod chodit a taky nebudu někam dolejzat a doprošovat se jestli by policie laskavě neplnila své povinnosti,které jim ukládá zákon.Taky by mi mohla ulítnout ruka.Stejně jsem všechno,co mě žere už napsal.Víte kde bydlím,jméno mám na nicku-nestydím se za svůj názor,takže klidně přijďte.Ale není už co dodávat.
Michal Svoboda

Předchozí

Zpět na Městská policie