4.12. 2017
Asistent prevence kriminality
Od 1.12.2017 je pod Městskou policií v Chodově opět spuštěn projekt APK (Asistent prevence kriminality). Zatím na této pozici slouží jeden bývalý, dlouholetý strážník, který má bohaté zkušenosti s dohledem nad veřejným pořádkem, což je hlavní náplň této služby. V roce 2018 bychom chtěli počty těchto Asistentů navýšit...
4.12. 2017
Doporučení Střediska prevence kriminality
V rámci nákupní, předvánoční horečky, důrazně všechny nakupující vyzýváme, aby si chránili své peněženky před různými nenechavci. Kabelky a tašky různě přes rameno, či odložené v košíku s vykukujícím rohem peněženky, je přímo vybízející... Šťastné a veselé svátky, Vánoční pohodu a hlavně klid, všem přeje kolektiv strážníků Městské policie Chodov.
4.12. 2017
Doporučení Střediska prevence kriminality
Chtěli bychom připomenout zvláště dětem a jejich rodičům, že vzhledem k blížícím se oslavám Nového roku, bude v prodejní nabídce opět i tzv. „Zábavná pyrotechnika“. Ta je však zábavou pouze za dodržení bezpečnostních pravidel a její použití nevhodnou formou a při porušení bezpečnostních pravidel má za následek vážné úrazy a škody na majetku. Doporučujeme rodičům dětí, aby je v zájmu ochrany života a zdraví o této skutečnosti řádně poučili.
13.11. 2017
Doporučení Střediska prevence kriminality
Ochrana rekreačních objektů a jejich zazimování. Tak už se opět blíží zima a s ní i možné riziko vloupání do chaty či zahradního domku v zazimované zahradě kdesi na samotě nebo v zahradní kolonii. Všemu by měl odpovídat určitý stupeň zabezpečení. Drahé věci si raději odvezte do městského bytu. Chraňte svůj majetek.
13.11. 2017
Projekt Buďte vidět, přežijete...
Myslete na své zdraví a bezpečí svých dětí v blízkosti pozemní komunikace při zhoršené viditelnosti.
24.10. 2017
Informace Střediska prevence kriminality Městské policie Chodov
V rámci Seniorských dní navštívili dne 18.10. velitel městské policie Ladislav Staněk a velitel jednotky dobrovolných hasičů Jiří Kiss, Klub důchodců v ul. Hlavní, kde přednášeli o prevenci majetkových a bytových krádeží, osobního bezpečí a požární prevenci. Tato setkání jsou pořádána Střediskem prevence ve spolupráci se sociálním odborem města dvakrát ročně a jsou velmi přínosná s ohledem na důležitost problematiky.
24.10. 2017
Projekt First Responder
Dne 19.10. prošli všichni strážníci městské policie zevrubným školením zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje k obsluze a co nejúčinnějšího využití automatického defibrilátoru, který byl zařazen do výjezdového vozidla městské policie. Záchrana lidského života je naší nejvyšší prioritou a Projekt First Responder cílí právě na spolupráci se záchrannou službou ve chvíli akutního poskytnutí první pomoci u ztráty životních funkcí, kde jsou naši strážníci velmi často jako první.
26.9. 2017
Informace Střediska prevence kriminality Městské policie Chodov
V rámci preventivní přednáškové činnosti Střediska prevence kriminality, při Městské policii v Chodově, opět začal přednáškový cyklus pro předškolní a školská zařízení s nejrůznějšími tématy. Děti jsou například seznamovány s pravidly bezpečného chování, s kyberšikanou, učí se o první pomoci. Nejbližší velké téma nastane opět s příchodem zimy, kdy se budou blížit oslavy konce roku a v prodejních stáncích se objeví tzv. Zábavná pyrotechnika...